Saadet Partisi sessizliğe büründü

Saadet Partisi sessizliğe büründü .22101
  • Giriş : 23.07.2007 / 01:57:00

Saadet Partisi (SP) İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, seçim için parti olarak geceli gündüzlü çalıştıklarını ancak, milletin takdirine saygılı olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SP gençlik kollarına üye bir grup ise SP il binası önüne gelerek başta Recai Kutan olmak üzere bütün yöneticileri istifaya davet etti.

Seçim sonuçlarının şekillenmesiyle birlikte Saadet Partisi İstanbul il binasını büyük bir sessizlik kapladı. Seçim sonuçlarını değerlendiren SP İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, seçim için geceli gündüzlü çalıştıklarını ifade etti. Milletin takdirine saygılı olduklarını belirten Karaduman, "Meclis'e giren milletvekillerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülke adına muhalefet görevini yerine getirmeye devam edeceğiz. Seçim sonuçları ülkenin gerçeklerinin değişmeyeceğini gösteriyor." dedi.

Karaduman, "seçim sonuçlarının kendi tahminleriyle örtüşüp örtüşmediği " yönündeki soruya, "Bizim tahminlerimizle örtüşmedi. Seçim öncesi yapılan tahminlerde modern falcıık yaparak, toplumu bir yere kanalize ettiler. Mitinglere baktığınızda da başbakan ve ana muhalefet lideri, ciddiyetten uzuk bir seçim kampanyası yürüttü. " diye konuştu.

Bu arada seçim sonuçlarının şokunu yaşayan bir grup Saadet Partili genç, il başkanlığı önünde yöneticileri protesto etti. SP Fatih İlçe Gençlik Kolları üyesi Bünyamin At, kendilerinin büyük gayretlerle seçim çalışması yaptıklarını, yöneticilerinin ise alınan oylarda en ufak bir katkısı dahi olmadığını iddia etti. Bünyamin At, başta Kutan olmak üzere tüm yöneticileri istifaya davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious