Saadet Partisi'nden andıça karşı ses

Saadet Partisi'nden andıça karşı ses.6188
  • Giriş : 15.06.2009 / 17:42:00

Saadet Partisi Genel Başkanvekili Lütfü Esengün, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de dahil bütün kurumların Meclis denetiminde olması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Esengün, yaptığı yazılı açıklamada, ''Türkiye'de antidemokratik, yasa dışı faaliyetlerin bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini'' ifade ederek, ''TSK da dahil bütün kurumlar Meclis denetiminde olmalı'' görüşünü savundu.

''Bu işin arkasında kimler varsa muhakkak ortaya çıkarılmalı'' ifadesini kullanan Esengün, şunları kaydetti:

''TSK, yasa dışı faaliyetlerde bulunanlardan temizlenmeli. Bunun için hem Genelkurmay Askeri Savcılığının, hem de Ergenekon soruşturmasına bakan savcıların, bu konunun üzerinde titizlikle durmasını istiyoruz.

En önemlisi de TBMM'nin harekete geçmesidir. Demokrasinin tam olarak yerleşmesi, milli iradenin tam olarak geçerli hale gelmesi ve egemenliğin gerçekten millete ait olduğunun tescillenmesi için her türlü yasal değişikliklerin de artık vakit geçirmeden yapılması gerekiyor''

AK Parti'nin, Meclis'te Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğa sahip olmasına rağmen, 7 yıldır bu konularda hiçbir adım atmayarak, halkın demokratikleşme ve sivilleşme taleplerini ötelediğini savunan Esengün, ''Ertelemenin sonucu da işte buraya çıkıyor'' iddiasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*