Saadet Partisi'nin başı afişte kullandığı fotoğrafla dertte

Saadet Partisi'nin başı afişte kullandığı fotoğrafla dertte .22101
  • Giriş : 11.07.2007 / 20:40:00
  • Güncelleme : 11.07.2007 / 20:54:49

Saadet Partisi afişinde fotoğrafı izinsiz kullanılan Hatice Yılmaz dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize'de bir kadın, çay toplarken çekilen fotoğrafının, kendisinden izin alınmadan parti broşürlerinde kullanıldığı iddiasıyla Saadet Partisi aleyhine dava açtı.

Müşteki Hatice Yılmaz, Rize Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava dilekçesi verdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, çay toplarken çekilen bir fotoğrafının, Saadet Partisi seçim broşürlerinde, ''Çayın tadı kaçtı. Anladık ki... Sensiz olmuyor'' sloganı ile kullanıldığını belirterek, ''Kimse benden izin almadı. Bu resimler internet siteleri ve gazetelerde de yer alıyor'' dedi.

KİŞİLİK HAKKIM İHLAL EDİLİYOR

Parti hakkında 50 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası açtığını ifade eden Yılmaz, ''Bu afişle kişilik haklarım ihlal ediliyor. Beni bir partiye mal ediyorlar. Benim siyasetle ne işim olur. Benim tozlu çamurlu ellerimden siyasi rant elde etmek istiyorlar. Bunu hiçbir siyasi parti yapamaz'' diye konuştu.

ÇOK İSTİYORLARSA MANKEN BULSUNLAR

Noter kanalıyla Saadet Parti'ye, broşürlerin kullanılmaması için ihtar çektiğini belirten Yılmaz, ''Resmimin seçim otobüsü, gazetelerde ve internet sitelerinde propaganda aracı olarak kullanılmaması için gerekli girişimleri başlattım. Çok istiyorlarsa manken bulsunlar veya kendi eşlerinin, annelerinin resimlerini yayınlasınlar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious