Saadet Uygurlar için Çağlayan'a iniyor

Saadet Uygurlar için Çağlayan'a iniyor.14773
  • Giriş : 09.07.2009 / 20:45:00
  • Güncelleme : 12.07.2009 / 21:37:03

Düzenlediği mitinglerle adından söz ettiren SP, Çin'in Doğu Türkistan'daki vahşeti için de meydana iniyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi, Doğu Türkistan halkına uygulanan katliam ve zulmü protesto etmek için 12 Temmuz Pazar günü Çağlayan Meydanı'nda miting yapma kararı aldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan'da günlerdir devam eden katliamların bir evvel sona erdirilmesi için Saadet Partisi olarak Çağlayan'da büyük bir miting yapma kararı aldıklarını belirterek, tüm vatandaşları mitinge katılmaya ve Doğu Türkistan halkına destek vermeye davet etti.

Doğu Türkistan'da yaşanan insanlık trajedisine karşı dünya kamuoyunu harekete geçmeye davet eden Erol Erdoğan, başta hükümet olmak üzere Birleşmiş Milletler ve İslam Konferansı Teşkilatı'nı gerekli girişimlerde bulunmaya çağırdı.

Saadet Partisi olarak en son Gazze için bir milyonun üzerinde katılımla Çağlayan'da büyük bir miting gerçekleştirdiklerini hatırlatan Erol Erdoğan, milletimizin yine aynı duyarlılık içinde Doğu Türkistan'ın da yanında olacağına inandıklarını ifade etti.

Erdoğan, mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Doğu Türkistan temsilcilerinin katılarak konuşma yapacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*