Saadet'in yeni lideri belli oldu

Saadet'in yeni lideri belli oldu.10844
  • Giriş : 18.10.2008 / 11:23:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 11:45:23

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan 26 Ekim'de yapılacak olan büyük kongre öncesi adayını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, önümüzdeki hafta sonu yapılacak kongre öncesinde çalışmalar hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

Genel Başkanlık görevini bırakacağını açıklayan Kutan'ın, 26 Ekim'de yapılacak kongre öncesi, tavsiye edilmesi kararı alınan yeni genel başkan adayını bildirdi.

EN DOĞAL ÇÖZÜM SAADET

Saadet Partisi Recai Kutan konuşmasında, Saadet Partisi olarak "Milli Kurtuluş Günü" başlattıklarını ve 26 Ekim'de yapıalcak büyük kongre ile yeni bir aşk, yeni bir heyecanla yola çıkıkacaklarını söyledi. Kutan, 2008 Mart ayında yapıalcak olan yerle sçeimlerde başarıyı, en yakın genel seçimelrde de iktidarı hedeflediklerini ifade etti. Dünyada yeni bir adil düzene ihtiyaç olduğunu belirten Kutan, "Saadet Partisi tek doğal çözümdür. Çünkü biz milletin kendisiyiz" diye konuştu.

SAADET'TE KURTULMUŞ DÖNEMİ

Sadet Partisi'nin merakla beklenen genel başkan adayı açıklandı. Görevi bırakacağını açıklayan ve 10 yıldır Sadet Partisi Genel Başkanlık görevini yürüten Recai Kutan, partinin Yüksek İstişare Kurulu'nun yapmış olduğu istişareler sonucunda Genel Başkanlık için Numan Kurtulmuş'un aday gösterildiğini açıkladı.
26 Ekim'de yapılacak kongre öncesi, tavsiye edilmesi kararı alınan yeni genel başkan adayını belirlerken Milli Görüş'ün geleneksel yapısına göre hareket ettiklerini ifade eden Kutan, Saadet Partisi olarak "Milli Kurtuluş Günü" başlattıklarını ve 26 Ekim'de yapılacak büyük kongre ile yeni bir aşk, yeni bir heyecanla yola çıkacaklarını söyledi.
Kutan, 2008 Mart ayında yapılacak olan yerle seçimlerde başarıyı, en yakın genel seçimlerde de iktidarı hedeflediklerini ifade etti. Dünyada yeni bir adil düzene ihtiyaç olduğunu belirten Kutan, "Saadet Partisi tek doğal çözümdür. Çünkü biz milletin kendisiyiz" diye konuştu.

TEŞKİLATIN ADAYI NUMAN KURTULMUŞ

Kongre öncelerinde geleneklere bağlı kaldıklarını ve teşkilatların tüm birimleri ile istişareler yaptıklarını aktaran Kutan, 'Yüksek İstişare Kurulu'nun aldığı kararla, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr. Numan Kurtulmuş'un 26 Ekim'de yapılacak olan kongrede tek aday gösterildiğini söyledi.

26 EKİM: NEREDE KALMIŞTIK TARİHİ

Recai Kutan'dan sonra söz alan Genel Başkan adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a, Recai Kutan'a ve teşkilat mensuplarına teşekkürlerini iletti.

Kurtulmuş Milli Görüş'ün sadece bir siyasi mücadele olmadığını, Milli Görüş'ün evrensel bir mücadele olduğunu söyledi. Kurtulmuş "Bütün bir dünya için şimdi Saadet. Yeniden iktidar olma vaktidir. 26 Ekim'de yapılacak kongrede 4 tane hedefimiz var. Saadet Partisi'nin bu kongresi Milli Görüş'ün bu hareketini siyasette cazibe haline getirecek. Kongre camiamızı birlik beraberlik içerisinde olacak. 26 Ekim Saadet Partisi'nin nerede kalmıştık dediği bir tarih olacak" diye konuştu.

Saadet Partisi'nin Genel Başkan Adayı Numan Kurtulmuş bu dönemin Milli Görüş'ün üçüncü büyük şahlanış dönemi olacağını sözlerine ekledi...

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*