Saadet'ten AK Parti'ye şartlı destek

Saadet'ten AK Parti'ye şartlı destek.9896
  • Giriş : 29.03.2008 / 13:36:00

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, AKP’ye açılan kapatma davasını değerlendirdi ve her türlü illegal yapılanmaya karşı olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin İstanbul İl Binası’nda bir basın toplantısı yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, gündemdeki olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP’ye açılan kapatma davası hakkında konuşan Karaduman,” Şunu açıkça belirtelim ki; bu ülkede parti kapatılmasına kesinlikle karşıyız. Partileri millet açar, millet kapatır. Hele ki, tanımı bile henüz anayasal olarak yapılmamış olan laiklik gerekçesiyle parti kapatılmasına tamamen karşıyız. Çünkü tanımı yapılmamış olan bir şey hukuki bir mesned teşkil edemez ve keyfiliğe zemin hazırlar. Yani laikliği kim nasıl yorumluyorsa ona göre hukuki bir gerekçe haline getirir. Önce laikliğin tanımlanması gerekir” dedi.

Din üzerinden muhalefete karşıyız!

AKP’ye yöneltilen eleştirilen din üzerinden yapılmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Karaduman, “Türkiye’de maalesef bazı çevreler, AKP’ye karşı yürüteceği muhalefeti din karşıtlığı eksenine oturtarak yürütme eğilimindedir. Din karşıtlığı üzerine inşa edilen her türlü muhalefetin karşısındayız. Unutmayalım ki, Türkiye’de halkın yüzde 99’u müslümandır. AKP’yi dini saiklerle eleştirenler acaba AKP’nin gizli destekleyicileri midir, diye bir soru aklımıza gelmektedir. Çünkü bu tarz bir muhalefet, AKP’nin diğer hatalarının üzerini örtmekte ve halkın desteğini artırmaktadır. Oysa AKP, iktidara geldiği 6 yıldan bu yana muhafazakar kesimin hak ve özgürlüklerle ilgili beklentilerine hiçbir karşılık verebilmiş değildir” diye konuştu.

Türkiye nereye gidiyor?

Ankara ve Konya’da meydana gelen cinayet olaylarına da değinen Karaduman, “Son günlerde Türkiye, akla hayale gelmez vahşi cinayetlerle yeniden sarsıldı. Maalesef, AKP iktidarı döneminde cinayet, hırsızlık, gasp gibi şiddet olaylarında ciddi bir artış gözlenmektedir. Uyuşturucu ve çeteler maalesef okullara kadar girmiş durumda. Türkiye nereye gidiyor? İnsaf ve vicdan sahibi hiç kimse bu durumdan memnuniyet duyamaz. Peki iktidar üyeleri nasıl rahat uyku uyuyabiliyorlar, bunu da anlamış değiliz” değerlendirmesinde bulundu.

Saadet’ten AKP’ye şartlı destek!

Karaduman, Ergenekon soruşturmasına ilişkin olarak ise şu değerlendirmelerde bulundu, “ Son günlerde yaşanan gözaltılar meselesine gelirsek. Başta şunu belirtelim ki, devlet içinde ya da dışında nerede olursa olsun her türlü illegal yapılanmaya, çeteleşmeye, cuntacılığa sonuna kadar karşıyız ve bu tür oluşumlarla sonuna kadar, dibi görününceye kadar mücadele edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Eğer hükümet bu konuda doğru ve kararlı bir mücadele sergileyecek olursa, bu konuyla sınırlı kalmak kaydıyla biz de bu mücadeleye destek veririz. Ancak görünen o ki, bu işte yine ortada kalacak. Hükümet geri adımın sinyallerini vermeye başladı bile.. Hükümet bu gündemi sadece, diğer gündemlerin üzerini örtmek için bir malzeme olarak kullanmaktadır.”

Saadet’in adaylarını halk belirleyecek!

Saadet Partisi olarak, önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlere bir yıl önceden hazırlandıklarını belirten Karaduman, “Aday tespit çalışmalarımızda teşkilat mensuplarımızın yanı sıra tüm mahallelerimizde, öne çıkmış kişiler, kanaat önderleri, mahalle muhtarları, STK’lar, hemşeri dernekleri, yerel basın gibi tanınan, sözü olan herkesin görüşüne başvurulacaktır. İlçe ve mahallerimizin fiili durumu tespit edilip, çözümü ile ilgili kanaatler alındıktan sonra hangi adaylarla seçime girmemiz gerekir, bu sorunların üstesinden kimler gelebilir? Bu çalışmaları toplumda yeri bulunan, söyleyecek sözü olan herkese müracaat ederek yapacağız” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious