Saadet'ten Cüppeli Hoca'ya destek

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Cüppeli Ahmet Hoca ile ilgili haberlere tepki gösteren SP Genel Başkan Yardımcısı Hatipoğlu, "Cüppeli Ahmet Hoca üzerinden İslami kesime yönelik bir saldırı var" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


"Cüppeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye destek veren SP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, "Birileri psikolojik savaş sezonunu belden aşağı vurarak başlatmış bulunuyor. Jet-sky'e bir hoca efendi değil de bir papaz veya haham binseydi manşetler 'çağdaş din adamı' olurdu" dedi.

Buna benzer senaryoların vizyona girme vaktinin yaklaştığını öne süren Hatipoğlu, "Acaba, jet-sky'e binen zat bir hoca efendi değil de sözgelimi papaz veya haham olsaydı acaba medyanın yorumu ne olurdu? Manşeti tahmin etmek hiç de zor değil. 'Çağdaş din adamı.' Eminim ki haberin devamında, jet-sky'i nasıl ustalıkla kullandığı, çok iyi bir yüzücü olduğu, ailesi ve eşi ile ele ele gezerek tam bir çağdaşlık örneği sergilediği ballandıra ballandıra anlatılırdı. Papazın veya hahamın üzerindeki cübbe, başlarındaki takke veya kipa asla alay konusu da edilmezdi. Bu ülkede birileri psikolojik savaş sezonunu belden aşağı vurarak başlatmış bulunuyorlar" dedi.

İsmailağa Cemaati başta olmak üzere İslami kesime yönelik haberleri "psikolojik savaş"a benzeten Hatipoğlu, "Psikolojik savaş düşman olarak belirlenmiş kişi veya gücün iradesini sarsmak ürkütmek, saygınlığını ortadan kaldırmak, taraftarlarını dağıtmak, taşıdığı değerleri onun şahsında küçük düşürmek, mahcup hale getirmek, suçluluk kompleksi içine itip iş göremez duruma düşürmek maksadına yönelik profesyonel bir iştir" ifadesini kullandı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious