Saadet'ten mayınlı arazi uyarısı

Saadet'ten mayınlı arazi uyarısı.6188
  • Giriş : 17.06.2009 / 14:04:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, sınırındaki mayın temizleme faaliyetiyle ilgili olarak, ''büyük problemlerin çıkmasına neden olacak bir firmaya veya ülkeye verilmez'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karamollaoğlu, parti genel merkezinde D-8'lerin kuruluşunun 12 yıldönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Dünya barışı için D-8'lere ihtiyaç olduğunu belirten Karamollaoğlu, bu kuruluşun önderliğini dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın yaptığını, ancak ondan sonraki dönemde konunun ''itici güçten yoksun kaldığını'' söyledi.

Karamollaoğlu, D-8'lerin aktifliğinin devletlerin bu konuya atfettiği öneme bağlı olduğunu ifade ederek, ''Ama Türkiye kuruluştaki sorumluluğunu bir kenara bırakmıştır'' dedi.

Parti olarak D-8'lerin canlanması için çaba gösterdiklerini, bu kapsamda 20 Haziranda İstanbul'da D-8 Genel Sekreterliği ile Ekonomik ve Sosyal Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen yıldönümü etkinliğine katılacaklarını dile getiren Karamollaoğlu, organizasyona Erbakan'ın da katılacağını duyurdu.

Temel Karamollaoğlu, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türkiye-Suriye sınırı boyunca yapılacak mayın temizleme faaliyetlerine ilişkin kanunu onaylamasıyla ilgili sorusu üzerine, ''Kanunun çıkmasının tek başına işin İsrail'e verileceği anlamına gelmediğini'' söyledi.

Karamollaoğlu, ''Ümit ediyoruz ki o bölgenin temizlenmesi, büyük problemlerin çıkmasına neden olacak bir firmaya veya ülkeye verilmez. Buranın kim tarafından temizlenirse temizlensin, kullanımının o bölgede yaşayan insanlara verilmesi gerektiğine inanıyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*