Saakaşvili meydan okudu

Saakaşvili meydan okudu.11781
  • Giriş : 01.09.2008 / 18:14:00

Topraklarımızda tek bir Rus askerinin kalmasına izin vermeyeceğiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ''topraklarında tek bir Rus askerinin kalmasına izin vermeyeceklerini'' belirtti.

Saakaşvili, başkent Tiflis'te Rusya'yı protesto gösterilerine ailesiyle birlikte katıldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürcistan'da bugünü ''dayanışma günü'' ilan ettiklerini kaydetti.

Gürcistan'daki tüm siyasi çevreler, etnik azınlıklar, sivil toplum kuruluşları ve diğer örgütlerin Rusya'nın işgalci tutumuna karşı birlik içinde hareket ettiğini kaydeden Saakaşvili, ''Bugün halkın oluşturduğu canlı zincir halkası hiçbir zaman dağılmayacak, ülkenin birlik ve bütünlüğü için yeni bir mücadelenin başlangıcı olacak'' dedi.

Gürcistan'ın hiçbir dönemde olmadığı kadar bugün birlik ve dayanışma içinde olduğunu kaydeden Saakaşvili, ''Gürcistan topraklarında (Abhazya ve Güney Osetya) bir tek Rus askerinin kalmasına izin vermeyeceklerini'' söyledi.

Mültecilere evlerine dönmeyi taahhüt eden Saakaşvili, tüm dünyanın Gürcistan'ın yanında olduğunu, Rusya'ya karşı başlattıkları özgürlük mücadelesinde mutlaka zafer kazanacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*