Saat:21:00, çocuğunuz nerede?

Saat:21:00, çocuğunuz nerede?.21024
  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

İzmir'in ilk televizyon kanalı Sky TV, toplumsal konularda insanları aydınlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Her gün saat 21.00'deki haber bülteninden önce 35 dakikalık bir fragman giren televizyon, "Saat 21.00. Çocuğunuz nerede biliyor musunuz?" sloganıyla aileleri uyarıyor.
Uyuşturucu kullanım yaşının düştüğünü gözönünde bulunduran Sky Tv, 13 yıllık yayın hayatındaki tecrübesini uyuşturucuya savaş açarak devam ediyor. Özellikle genç nesli kıskacı altına alan uyuşturucuya karşı aileleri bilinçlendirmeyi amaçlayan televizyon, bu konuda emniyet ve yerel yönetimlerle işbirliği yaparak önlem alınmasını sağlamayı amaçlıyor. "Televizyonumuz uyuşturucu karşıtı her türlü girişime açık." diyen Sky Tv Haber Müdürü Yunus Karakaya, her akşam girdikleri fragmanın hazırladıkları kötü alışkanlıklara yönelik programları açıkoturum gibi değişik aktivitelerle devam ettireceklerini söyledi.

"Gerek uzmanların gerekse emniyet yetkililerinin sunduğu verilerde, gençlerin uyuşturucu ve alkolle tanışmasının ilk nedeni olarak kopuk ve ilgisiz aileler gösteriliyor. Okul ve yakın çevrenin de etkili olduğu kötü alışkanlıklardan uzaklaşmanın başında da yine aileler geliyor." diyen Haber Müdürü Karakaya, sorumluluk yayıncılık anlayışı gereği başta aileler olmak üzere toplumun tüm kesimleri ile işbirliği oluşturarak gençlerin uyuşturucu ve alkol konusunda bilinçlendirilmelerini sağlayacaklarını ifade ediyor.

Karakaya, hedefleri arasında alkol veya uyuşturucu ile tanışan gençlerin yeniden topluma kazandırılmasına da çaba sarfedeceklerini açıkladı. Karakaya, "Gelin, toplumsal bir yara olan bu konuya duyarsız kalmak yerine, 'Bir kez denemekten bir şey olmaz' düşüncesiyle başlayan ve sonu olmayan bir yola giren gençlerimizi el ele vererek hep birlikte kucaklayalım." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious