Saatlerce cesedlerin başında beklemiş

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

Bayrampaşa'da kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen Yöney ailesinin 4 ferdi yarın (Cumartesi) toprağa verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocatepe Mahallesi 15. sokakta oturan Şaban Yöney, eşi Kadriye Yöney ve çocukları Sevgi ile Muhammet Yöney sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Evin en küçük ferdi spastik engelli Mustafa Yöney ise yakınlarının balkon kapısını kırması sonucu cesedlerin başında oturur halde bulundu. Minik Mustafa'nın dün sabah saatlerinde balkon kapısından dışarı çıkarak parkta oyun oynadığı akşam saatlerinde ise tekrar eve döndüğü öğrenildi. Mustafa'nın sabah erkenden dışarı çıktığı ve gazı daha az soluduğu için zehirlenmediği sanılıyor.

Bu arada 24 saat boyunca Yöney ailesinden haber alamayan Şaban Yöney'in kardeşi İzzet Yöney ve diğer akrabalarının balkon kapısını kırarak içeri girdiği öğrenildi. Evden gün boyunca kimsenin çıkmaması ve içeriden ses gelmesine rağmen kapının açılmaması üzerine içeri giren Yöney ailesinin akrabaları Mustafa'yı cesedlerin başında buldu. Engelli Mustafa'nın içeri giren akrabalarına "Annem neden kalkmıyor?" diye sorduğu belirtildi. Aileyi kurtarmak için kapıyı kırarak içeri giren Kadriye Yöney'in dayısı Muhittin Yöney, ailenin içeri girdiklerinde ölmüş olduklarını söyledi. Muhittin Yöney, lisede öğrenim gören 16 yaşındaki Sevgi Yöney ve ilkokula giden 13 yaşındaki Muhammet Yöney'in çok başarılı birer öğrenci olduklarını söyledi. Yöney, "Ailede zaten Şaban'ın 2 ay önce kısmi felç geçirmesinin sıkıntısı yaşanıyordu. Şaban'ın abisi de 3 ay önce köyde kalp krizinden ölmüştü. Çevrede çok akraba vardır ve Şaban rahatsız olduğu için her gün birbirimize uğrarız. Ama o gün akşama kadar hiçbirimiz oraya uğramamıştık." şeklinde konuştu.

Öte yandan Yöney ailesinin yarın Kocatepe Mahallesi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious