Sabah gazetesine yalanlama

Sabah gazetesine yalanlama.8463
  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Kazım Kanat'ın köşesinde yazdığı 'Demirören'e linç haberi', restorant sahibi tarafından yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah Gazetesi spor yazarlarından Kazım Kanat, bugün Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve bazı yöneticilerin Vestel Manisaspor maçı için geldikleri İzmir'de bir restorantta yemek yedikleri sırada Fenerbahçeli taraftarların linç girişiminden zor kurtulduğunu yazdı. Restaurant sahibi ise, linç ve fiili saldırı olayının tamamen asparagas bir haber olduğunu, sadece çocuk yaştaki kişilerin uzaktan sözlü saldırıda bulunduğunu belirtti. Garsonların şişe kırıp başkanı koruduğu ifadelerinin ise hayal mahsulü olduğunu kaydetti.

Cumartesi günü Vestel Manisaspor maçı için İzmir'e gelen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve bazı yöneticiler, yemek için akşam saat: 20.00 sıralarında 1. Kordon'da bulunan Deniz Restaurant'a gitti. Başkan ve yöneticiler, dışarıdaki masalara oturarak yemeklerini yemeye başladı. Bu sırada yolun karşısındaki kaldırımdan yürüyen yaşları 12 ila 15 arasında değişen ve bazılarının üzerinde "Genç Fenerbahçeliler" yazılı forma bulunan 9 - 10 kişilik grup, Beşiktaş Başkanı Demirören'i görerek, Demirören'e küfür edereke, yoluna devam etti. Grubun yarısının daha sonra tekrar dönerek, Fenerbahçe tezarühatı yapıp, "Galatasaray'a şampiyonluğu siz hediye ettiniz." diye bağırdığı öğrenildi. Bu sırada Yıldırım Demirören ile aynı masada oturan bir kişinin masadan kalkıp çocukların üzerine yürüdüğünü ve çocukların tamamının ortadan kaybolduğu bilgisini veren Deniz Restaurant sahibi Yılmaz Çelikkaya, "Ne bir polis geldi, ne bir arbede ne de fiziki bir saldırı oldu. Garsonlarımızın hiçbiri olaya dahil bile olmadı, olmasını gerektirecek bir durum da olmadı. Ne şişe kırma ne de bir bardak kırma var. Fenerbahçeli grup, restorantımızın sınırlarına bile girmedi. Linçten kurtulduğu ifadeleri çok komik." dedi. Olayların olduğu sırada Vedat Okyar ile birlikte oturduklarını da söyleyen Çelikkaya, Kazım Kanat'ın yazdığı gibi linç olayının yaşanmadığını belirtti. Olayın yaşandığı anda Kazım Kanat'ın restorantta bulunmadığını ve kulaktan duyma haber yaptığını da ifade eden Yılmaz Çelikkaya, "Haberi yazmadan önce bizi arayıp olayın aslını öğrenmesini beklerdim. Bu haber taraftarları birbirine düşürmek için yapılmış kasıtlı bir haber." şeklinde konuştu.

Yaşanan olayın ardından Demirören ve beraberindekilerin yarım saat daha oturarak yemeklerine devam ettiğini söyleyen Çelikkaya, daha sonra Fenerbahçe maçını izlemek için kalkıp yürüyerek otellerine gittiklerini, ne bir polisin geldiğini, ne de kırılıp dökülen bir şeyin olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious