Sabah ve ATV'nin satışı onaylandı

Sabah ve ATV'nin satışı onaylandı.13573
  • Giriş : 06.12.2007 / 18:34:00
  • Güncelleme : 06.12.2007 / 18:37:25

İptal edilmesi gündeme gelen satışın onayını TMSF bugün yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Sabah-ATV'nin Çalık Grubu'na satışını onaylayarak, dosyayı Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Rekabet Kuruluna (RK) gönderdi.

Öte yandan Sabah Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Hıncal Uluç'un Sabah'tan ayrılacağı öğrenildi. Haberi Sözcü Gazetesinin yazarı Mehmet Şehirli verdi.

İşte o yazı:

Geçenlerde Hacıdan'ın Levent'teki yeni açtığı restoranında Hıncal Uluç ile karşılaştım.

Hıncal ağabeye, "Satıştan sonra sen ne yapacaksın?" diye sorduğumda, "İhaleye katılan üç gruptan hangisi gazeteyi satın alırsa alsın, hiçbiriyle çalışmam" diye cevap verdi.

Bakalım, Hıncal ağabey şimdi ne yapacak? Çünkü tirajda Hıncal Uluç'un büyük etkisi var. Bir çok okuyucunun, sadece onun yazılarını takip etmek için gazeteyi aldığını biliyorum. Ben de onun yazılarını zevkle okuyorum. Hıncal Uluç'un olmadığı bir Sabah Gazetesi düşünemiyorum bile... Önümüzdeki günlerde gelişmelerin nasıl olacağını birlikte göreceğiz...

Bu arada birçok arkadaşımız da, işsiz kalacak. Çünkü TMSF, 'yanlış olur' diye hiçbirini çıkartmamıştı. Çalık Grubu'na yakın olan gazetecilerde, çıkan arkadaşlarımızın yerine işe başlayacak.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious