Sabahaddin Zaim sempozyumla anılıyor

Sabahaddin Zaim sempozyumla anılıyor.13431
  • Giriş : 20.12.2008 / 14:43:00

Sabahaddin Zaim, ölümünün 1. yıl dönümünde, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen sempozyumla anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul İktisatçılar Derneği (İKDER) Başkanı Doç. Dr. Halis Yunus Ersöz, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, milletlerin zaman zaman içlerinden çıkan büyük şahsiyetlerle yaşadığını belirterek, yeni nesillerin bu insanları anması ve gelecek nesillere anlatması gerektiğini söyledi.

Ersöz, ''Sabahattin Zaim'e iktisat çalışmalarından ve verdiği eserlerden dolayı iktisat duayeni denmektedir. Hocamızın hedefi güzel insanların sayısını artırmaktır. Yeni kurulan Sabahattin Zaim Araştırma Merkezi'nde de bizim hedefimiz, Zaim'in güzel insan misyonunu yürütecek bir ortam hazırlamaktır'' diye konuştu.

Ersöz, İKDER olarak Zaim'in geride bıraktığı güzel insan ve örnek bilim adamı profilini zihinlerde canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla her yıl farklı temalarla ''Sabahaddin Zaim Sempozyumu'' düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Sabahaddin Zaim'in oğlu Prof. Dr. Selim Zaim'de, ''Sabahattin Zaim'in nasıl bir kişilik olduğunu sorarsanız, zihni berraktır. Bunda temel etkende aldığı formal ve informal eğitimdendir. Olaylara bir sistem yaklaşımı içinde yaklaşırdı'' diye konuştu.

Gün boyu sürecek sempozyumda, Sabahaddin Zaim'in çeşitli yönleri anlatılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*