Sabah'ta Ergun Babahan istifası

Sabah'ta Ergun Babahan istifası.21897
  • Giriş : 31.12.2008 / 15:25:00

Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan istifa etti. İstifasını Çalık Grubu Başkanı Ahmet Çalık'a sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan, görevinden ve yazarlıktan istifa etti.

Babahan istifasından sonra Ersin Çelik'in sorularını cevapladı...

ANİDEN GELİŞEN BİR OLAY DEĞİL

2008'in son günü sürpriz bir şekilde istifasından sonra ilk değerlendirmesini Haber 7'ye yapan Ergun Babahan, istifasının aniden gelişen bir olay olmadığını belirtti. Babahan, istifa sürecinin yavaş yavaş geliştiğini aktardı.

Yarın yayınlayacağı veda yazısında istifasının detaylarını açıklayacağını söyleyen Babahan, Sabah gazetesindeki yazarlık görevini de bıraktığını ifade etti.

Bundan sonrası için de neler yapacağı konusundaki sorumuza, "Benim yapacak başka bir işimi yok. Gazetecilik yapamaya devam edeceğim. Önüme ne çıkarsa, yazarlık ya da yöneticilik. Ekmek param bu benim" diye cevap verdi.

Babahan, yerine genel yayın yönetmeni olarak kimin getirileceği konusunda da hiçbir fikrinin olmadığını da sözlerine ekledi.

ÜÇÜNCÜ EVLADINDAN AYRILDI

İki çocuk babası olan Ergun Babahan "üçüncü evladım" dediği Sabah'a ilk olarak 1989 yılında girmişti.

Yaklaşık 20 yıldır aralıklarla Sabah Gazetesi'nde çalışan Ergun Babahan ikinci kez getirildiği genel yayın yönetmenliği görevinden yine bir istifa ile ayrıldı.

Ergun Babahan, 2 Ocak 2006'da genel yayın yönetmenliğine getirilen Fatih Altaylı'nın, Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinin ardından 21 Nisan 2007'de istifa etmesiyle ikinci kez aynı göreve geri getirilmiş, Çalık Grubu'nun gazeteyi satın almasından sonra da görevine devam etmişti.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*