Sabahtuy Bayramı bu sene Topkapı'da

Sabahtuy Bayramı bu sene Topkapı'da.16549
  • Giriş : 03.06.2009 / 16:13:00

Geçtiğimiz yıllarda Belgrat Ormanlarındaki piknik alanlarında gerçekleştirilen Tatar Halkının geleneksel “Sabantuy” bayramı ve Kültür Evi açılış şenlikleri bu sene Topkapı Kültür Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Tataristan Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğiyle organize edilen ve Dost ve kardeş ülke Tataristan'ın renkli kültürünü, İstanbullu sanatseverlerle buluşturmak amacıyla düzenlenen program, 6 Haziran Cumartesi günü saat: 16.00'da Türk Dünyası Kültür Mahallesi'nde bulunan “R.F Tataristan Kültür Evi”nin açılışı ile başlayacak.

Açılış programında, Tatar milli kıyafetleri ve el sanatlarından örneklemelerin sunulacağı bir sergi de yer alıyor.

1000 yılı aşkın bir süredir her sene ilkbaharda ekin işlerinin sona ermesiyle kutlanan ve günümüzde Tatarların yaşadığı her kıtada düzenlenen “Sabantuy” bayramı şenlikleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı Gösterisi ile başlayacak. Coşkulu kutlamada eğlencenin nabzı hiç düşmeyecek. Tatar eğlence kültürünün en canlı örneklerinin sunulacağı şenliğe, Tataristan Devlet Dans Topluluğu gösterisi, geleneksel halk yarışmaları, müsabakalar ve oyunlarla devam edilecek. Topkapı Kültür Parkı Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilecek olan “Sabantuy” kutlamaları, Tataristan milli sanatçılarının sahne alacağı konser programıyla sona erecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğe, tüm İstanbullular davetli.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*