Sabancı Holding, 'İklimsa' yı tanıttı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'de doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ve yeni bir pazarlama vizyonu oluşturmak amacıyla Sabancı Holding klima ve kombi satışlarını "İklimsa" adıyla tek çatı altında topluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu amaçla kurulacak 'İklimlendirme Merkezleri' Türkiye çapında açılacak 103 mağaza ile hizmet verecek.
Hacı Ömer Sabancı Holding'te düzenlenen toplantı ile Sabancı Holding'in kurmayı amaçladığı 'İklimlendirme Merkezleri, 'İklimsa' tanıtıldı. Tanıtım toplantısında Konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, yeni bir vizyon ve amaçla bu sektörde etkin hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Kompleks bir yaklaşımla İklimsa'yı Türkiye'ye sunduklarını anlatan sabancı, değişen ve gelişen şartların etkisiyle tüketicilere bu hizmeti Sabancı kalitesi ve tecrübesiyle sunacaklarını anlattı.

Proje ile ilgili bilgi veren 'İklimsa' Direktörü Adnan Paputçu, Türkiye'de bu sektörün 41 ile 60 milyon YTL arasında bir pazar payı bulunduğunu belirtti. Çin, Amerika ve Japonya'nın sektörün ilk sıralarında yer alan ülkeler olduğunu kaydeden Paputçu, Türkiye'de yerli üretici kapasitesinin yılda 2 milyon adet olduğunu ifade etti. 2010 yılında bu sektörde yüzde 15'lik pazar payı hedeflediklerini, bünyelerinde bulunan 4'ü yerli olmak üzere 8 markayla bunu gerçekleştireceklerini söyledi.

İklimlendirme Merkezleri için yeni bina yada yatırım yapmadıklarını öncelikle kendi kadrolarındaki insan gücünü eğitmeyi amaçladıklarını anlatan Paputçu, "Satışlarımızı İklimsa Merkezleri'nden yapacağız. Bu amaçla Türkiye genelinde 103 mağaza kurarak buraları merkez haline getireceğiz. Mayıs ayı sonu itibariyle bu merkezleri açmış olacağız." dedi.

Toplantının ardından Güler Sabancı, açılacak 'İklimsa Merkezleri'nin örneği konumunda olan bir mağazanın da açılışını yaptı. İklimsa'larda kombi ve klimaların değişik marka ve modelleri yer alacak.

Tanıtım toplantısında İklimlendirme Merkezleri için "Sıcaksa, Soğuksa, İklimsa" sloganı kullanılacağı belirtildi. Bünyesinde Beretta, Midea, Mitsubishi ve Sharp gibi markaları bulunduran İklimsa, satış öncesi ve sonrası için de etkin bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious