Sabancı: 'Yolcuların hepsi iyi durumda'

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Ali Sabancı, hava korsanının etkisiz hale getirilmesine ilişkin, “Şu anda sıkıntılı bir durum yok. Yolcularımızın hepsi iyi durumda” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı, Diyarbakır-İstanbul seferini gerçekleştiren Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağının kaçırılarak Ankara Esenboğa Havalimanı’na indirilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, hava korsanının şu an sorgulanmakta olduğunu söyledi. Ali Sabancı, şunları kaydetti:

“Şu anda sıkıntılı bir durum yok. Yolcularımızın hepsi iyi durumda. Bütün misafirlerimiz sağ salim durumda. Bundan sonra arzu eden misafirlerimiz için uçak kaldıracağız. Başka havalimanına gitmek isteyen varsa, akşam kalmak isteyenler varsa, bununla ilgili problemimiz yok. En önemli şeyi aştık şu anda. Bundan sonra sıkıntı yok.”

Hava korsanından herhangi bir yere gitme konusunda bir istek gelmediğini ifade eden Sabancı, “Deneyimli ekibin uygulaması, uçağı Ankara’ya sağ salim indirdi. Misafirlerimizi kurtardı Allah’a şükür” diye konuştu.

Sabancı: "Güvenlik zaafiyetimiz yok"

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Ali Sabancı, hava korsanı tarafından kaçırılarak Ankara Esenboğa Havalimanı’na indirilen Diyarbakır-İstanbul seferini yapan uçakta kendileri açısından herhangi bir güvenlik zaafiyetinin bulunmadığını söyledi.
Ali Sabancı, Pegasus Hava Yolları’nın Bahçelievler Yenibosna’daki genel merkez binasında basın açıklaması yaptı. Sabancı, Diyarbakır-İstanbul seferini yapan Boeing tipi uçağının kaçırılmasında kendileri açısından güvenlik zaafiyeti bulunmadığını belirterek, "Uçakta kokpit kapısının kapalı tutulmasından dolayı yolcularımız herhangi bir hayati tehlikeye maruz kalmadı. Biz güvenlik açısından elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan eminiz. Olayda yolcu ve mürettebatlardan herhangi birinde can kaybı ya da yaralanma olayı meydana gelmemiştir. Bu bizim güvenlik açısından herhangi bir zaafiyetimizin bulunmadığını göstermektedir." dedi.

Hava korsanı Mehmet Gökşin Göl’ün üzerinde bomba olduğunu belirttiğini ifade eden Sabancı, "Korsan üzerinde bomba olduğunu belirterek uçağı, İran’ın Tebriz kentine kaçırmaya yeltenmiş. Daha önce çeşitli suçlardan sabıkası bulunan zanlının herhangi bir örgüt bağlantısı yok." diye konuştu.

Ali Sabancı, toplantının ardından Ulaştırma Bakanlığı, vali ve üst düzey yetkililere temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious