Sabancı'da rektör değişimi

Sabancı'da rektör değişimi.35912
  • Giriş : 26.01.2009 / 14:35:00

Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, üniversitede Prof. Dr. Tosun Terzioğlu'ndan rektörlük bayrağını Prof. Dr. Nihat Berker'in alacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Sabancı Üniversitesi'nin rektör adayı açıklandı.

Toplantıda konuşan Güler Sabancı, üniversitenin 1997 yılında kurulduğunu ve kurucu rektör olarak Prof. Dr. Tosun Terzioğlu'nun o dönemden bu yana görevine devam ettiğini anlattı.

Terzioğlu'nun 12 yıldır, 3 dönem üst üste rektörlük görevini yürüttüğünü ve artık tamamladığını dile getiren Sabancı, yaklaşık 1.5 yıl önce kurdukları komitenin uzun çalışmaları sonucunda belirlediği rektör adayının da 1 Ocaktan itibaren rektör yardımcısı olarak göreve başladığı bilgisini aktardı.

Sabancı, "Sabancı Üniversitesi'nde Prof. Dr. Tosun Terzioğlu'ndan rektörlük bayrağını devralacak Prof. Dr. Nihat Berker'dir" diyerek, Prof. Dr. Berker'in rektörlük görevini yaz aylarında yapılacak mezuniyet töreninin ardından devralacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*