Sabancı:'Kötümselik yok yatırıma devam'

Sabancı:'Kötümselik yok yatırıma devam'.12693
  • Giriş : 28.11.2008 / 16:14:00

Fashion TV Türkiye'yi satın alan Demet Sabancı Çetindoğan 'Fazla kötümser olmadan iyimser bir bakışla yatırımlara devam etmek gerektiğini düşünüyorum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fashion TV Türkiye'yi satın alan MediaSA'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve DEMSA Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan, küresel mali krizin Türkiye'de birçok sektörü etkilediğini ve bunların başında perakendeciliğin geldiğini söyledi.

Sabancı Çetindoğan, Özel Gündoğdu Okulları'nın gerçekleştirdiği ''Liderler Konuşuyor'' konferansına katılmak üzere geldiği Adana'da, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'de başlayan ve ardından tüm dünyayı etkileyen krizin Türkiye'de de birçok sektöre olumsuz yansımasının görüldüğünü belirten Sabancı Çetindoğan, ''Perakende sektörü de bunlar arasında bulunuyor'' dedi.

Krizin önemine dikkati çeken Sabancı Çetindoğan, şunları kaydetti:

''Fazla kötümser olmadan iyimser bir bakışla yatırımlara devam etmek gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki tedbir alınması gereken noktalar var. Onları da akıllıca değerlendirip yolumuza devam etmeliyiz. Bu Türkiye geneli içinde böyle olmalı. Aksi taktirde bir kısır döngü içine girersek Türkiye için 2008'in hatta 2009'un kayıp bir yıl olması muhtemel.

Bu nedenle iyimser ve dikkatli olup, doğru yatırımlarla geleceğe güvenle bakmalıyız. 2009 Türkiye için zor bir yıl olacak. Ancak, emniyetli ve doğru riskler alarak atlatacağımızı düşünüyorum.''

Sabancı Çetindoğan, krizde en fazla kadınların işsiz kalacağı yönünde beklenti olduğuyla ilgili bir soruya, ''Burada bir ayrımcılık olacağını düşünmüyorum'' yanıtını verdi.

-''TÜRKİYE GENÇ NÜFUSA SAHİP''-

Sabancı Çetindoğan, konferanstaki konuşmasında ise Türkiye'nin birçok meselesinin bulunduğunu ve bunların başında da eğitimin geldiğini ifade etti. Türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ve eğitime ayrılan bütçenin kısıtlı kaldığını anlatan Sabancı Çetindoğan, ''Bu konuda özel sektöre görev düşüyor. Bu kapsamda grup olarak biz Türkiye'nin ilk ve tek eğitim kanalı ZTV'yi kurduk'' dedi.

Kurdukları TV kanalı ile gelir düzeyi düşük olan ailelerin dershanelere gidemeyen çocuklarına ulaşmayı amaçladıklarını vurgulayan Sabancı Çetindoğan, gençler için fırsat yarattıklarını, olumlu tepkiler aldıklarını sözlerine ekledi.

Sabancı Çetindoğan, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*