Sabih Kanadoğlu, Haşim Kılıç'a dokundurdu!

Sabih Kanadoğlu, Haşim Kılıç'a dokundurdu!.9278
  • Giriş : 31.07.2008 / 00:19:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 00:28:50

İlginç yorumlarıyla sık sık gündeme gelen Kanadoğlu, AK Parti hakkındaki karara ne sevindi ne üzüldü!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yargıtay onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, Anayasa Mahkemesinin AK Parti hakkındaki kararına ilişkin, "11 üyeden 10'unun odak olma hususunda görüş birliğine vardığı anlaşılmaktadır" dedi.
Kanadoğlu, Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesindeki yazlığında, Anayasa Mahkemesinin AK Parti hakkındaki kararına ilişkin AA muhabirine açıklama yaptı.

Kanadoğlu'nun açıklaması şöyle:

"11 üyeden 10'unun odak olma hususunda görüş birliğine vardığı anlaşılmaktadır. Bu ne sevinilecek ne de yerinilecek bir karardır. Bu İktidar Partisi'nin bundan ders alması gereken bir karar. Laik Cumhuriyet aleyhine eylemlerden bundan sonra kaçınacağını umut ediyorum. Karar bu yönüyle, eğer bu ders alınmış ise Türkiye'nin lehine olacaktır ve Türkiye'yi iyi günler bekleyecektir. Ben her durumda bu kararın saygı ile karşılanması gerektiğine inanıyorum."

TBMM eski başkanlarından Hüsamettin Cindoruk da Ayvalık'a bağlı Alibey (Cunda) Adasında gelişmeleri değerlendirdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yaptığı konuşmayı "pek uygun bulmadığını" dile getiren Cindoruk, şunları söyledi:

"Çünkü Anayasa Mahkemesi dahil bütün mahkemeler kararlarıyla konuşurlar. Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın o uzun konuşması yadırganacak bir konuşmaydı. Oldukça siyasi mesajlar içeriyordu. Anayasa yargıçlarının daha bilimsel, daha hukuksal ve daha pasif olmaları gerekiyor. Oylarıyla, kararlarıyla zaten gereğini söylerler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*