Sabih Kanadoğlu'nu kimler ele verdi?

Sabih Kanadoğlu'nu kimler ele verdi?.9278
  • Giriş : 10.01.2009 / 23:30:00
  • Güncelleme : 10.01.2009 / 23:15:29

Kanadoğlu'nun başını Ergenekon'un tutuksuz sanıkları Selçuk ve Balbay yakmış!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vakit, 2 ay önce, Sabih Kanadoğlu'nun, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan 'teknik takip'e takılmasını İlhan Selçuk ve Mustafa Balbay'ın sağladığını kamuoyuna duyurmuştu.

İlhan Selçuk, 19 Şubat 2008 günü saat: 12.36 sıralarında Mustafa Balbay'ı aramış. Mustafa Balbay, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve görevdeki yargı üyeleriyle toplantı yaptığını, toplantılardaki kararları CHP lideri Deniz Baykal'a ilettiğini İlhan Selçuk'a aktarmıştı. Gazetemize konuşan Sabih Kanadoğlu, söz konusu toplantıyı doğrulamış ve “Yargı üyeleri katılmış olabilir. Siz şimdi savcıların görevini üstlenmeyin. Savcı gerekli soruşturmayı yapsın” demişti. İlhan Selçuk ve Mustafa Balbay'ın görüşmesi, Ergenekon davasının 439 klasörünün 64 ve 65. sayfasında yer alıyor. Söz konusu telefon görüşmesi, gazetemizde 9 Kasım 2008 tarihinde, “Sabih Kanadoğlu da Ergenekon'da” başlıklı haberle yer almıştı.

YARGITAY ÜYELERİNDEN KANADOĞLU'NA ZİYARET

Yargıtay üyelerinden bir grup, tarafsızlıklarını unutup, gerçek yüzlerini ortaya koydu ve “Ergenekon” soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nu ziyaret etti.
Sabih Kanadoğlu'nu Çayyolu Koru Mahallesi'ndeki evinde ziyaret eden Yargıtay üyeleri, yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından evden ayrıldı.
Kanadoğlu'nu gün içerisinde ziyaret edenler arasında, bazı Yargıtay onursal üyeleri de yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*