Sabiha Gökçen'de 1 işçi öldü

Sabiha Gökçen'de 1 işçi öldü.12843
  • Giriş : 02.03.2009 / 22:18:00

Sabiha Gökçen Havalimanındaki kazada 1 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş'den (İSG) yapılan açıklamada, havalimanında 2 işçinin çatıdan düştüğü kazada, işçilerden birinin hayatını kaybettiği, diğerinin tedavisine devam edildiğini belirtildi.
Yazılı açıklamada, yapımına geçen yıl Mayıs ayında başlanan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni dış hatlar terminali inşaatında 28 Şubat 2009 Cumartesi günü müessif bir iş kazası yaşandığı ifade edildi.

Emi İnşaat'ın alt taşeronu Koniküre şirketinin teknik kadrosundaki 2 işçinin çatıdan düştükleri kazada, işçilere ilk müdahalenin şantiyedeki tam teçhizatlı sağlık ekibince yapıldığı bildirilen açıklamada, işçilerden birinin hayatını kaybettiği, diğerinin tedavisine devam edildiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Olaya ilişkin kamuoyuna yansıyan bilgilerin aksine, terminalde bir çatı çökmesi olmadığı gibi, yaşanan olayın halihazırda faaliyette bulunan havalimanı operasyonu ile de hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Fiilen kullanılmakta olan terminallerde tüm operasyon aynen ve kesintisiz devam etmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*