Sabıkalı şahsın cesedi bulundu

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te, 8 aydır kayıp olduğu bildiren Adil Murat İyidoğan'ın cesedi, Dülük ormanlarında toprağa gömülü vaziyette bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Dülük Ormanında, toprağa gömülü vaziyette ve üzeri kireçle kapatılmış çukuru eşeleyen köpekler, bir erkek bacağını ortaya çıkardı. Bunu gören görevliler, Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığına ihbarda bulundu.
Bunun üzerine bölgeye gelen Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri, yaptıkları çalışma sonucu, çukurdan bir erkek cesedi çıkarttı.
Yaklaşık 3-4 ay önce öldürülüp, gömüldüğü ve kokmaması için de üzeri kireçlendiği anlaşılan cesette, çok sayıda kurşun yarası saptandı.
Gaziantep Devlet Hastanesi morguna götürülen cesedin yüzünün görüntüsü, Emniyet Genel Müdürlüğünün kayıplar listesindeki kişilerin fotoğraflarıyla karşılaştırıldı.
Ailesi tarafından polise geçen yıl Kasım ayında kayıp ihbarında bulunulan Adil Murat İyidoğan'ın (38) fotoğrafıyla yapılan eşleştirmede, cesedin bu kişiye benzediği saptandı.
Bu tespit üzerine ailesine haber verildi ve yakınları da cesedin İyidoğan'a ait olduğunu teşhis etti.
Yetkililer, İyidoğan'ın cesedini kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini bildirdiler.

ÇOK SAYIDA SUÇTAN SABIKASI ÇIKTI
Bu arada, kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden vurularak öldürüldüğü anlaşılan Adil Murat İyidoğan'ın, geçen yıl Hatay'ın İskenderun ilçesindeki yazlığında öldürülen, uyuşturucudan sabıkalı ünlü iş adamı Hasan Nehir'in yaralanması ve Gaziantep'te çok sayıda iş adamının tehdit edilmesi olayının zanlısı olduğu, bu nedenle polis tarafından arandığı öğrenildi.
Adam yaralama, gasp, silahla tehdit, darp ve müessir fiil suçlarından birçok sabıkası bulunan İyidoğan'ın bir gazetenin köşe yazarını mektup ve telefonla, ''ölümle tehdit''ten de Bakırköy Adliyesi'nde devam eden bir davasının bulunduğu kaydedildi.
Yetkililer, İyidoğan'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın geniş çaplı olarak sürdürüldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious