Sabıkalı uçak şirketi yine korkuttu

Sabıkalı uçak şirketi yine korkuttu.18376
  • Giriş : 02.03.2008 / 23:29:00

World Focus Havayolları'nın İstanbul- Erbil seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'ndan kalktıktan bir süre sonra iniş takımlarının kapanmaması sonucu geri dönerek acil iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'dan Erbil'e gitmek üzere saat 14: 30'da Atatürk Havalimanı'ndan havalanan TC- AKN kuyruk tescilli MD-83 tipi yolcu uçağının kalkışından bir süre sonra iniş takımları kapanmadı.

Bunun üzerine kaptan pilot Atatürk Havalimanı uçuş kontrol kulesi ile irtibata geçti ve iniş takımlarının kapanmadığını kuleye belirterek acil iniş izni istedi.

İniş takımlarının kapanıp kapanmadığının çıplak gözle kontrol edilmesi için bir kez de alçaktan uçuş yaparak pisti pas geçen pilot, kuleden iniş takımlarının kapanmadığı teyidini alması üzerine ikinci denemesinde Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Saat 15:13'te havalimanına geri gelen uçak arızanın giderilmesinin ardından gecikmeli olarak saat 18.45'te Erbil'e uçtu.

World Focus Havayolları, 30 Kasım'da Isparta'ta da meydana gelen ve 57 kişinin ölümü ile sonuçlanan kazanın ardından oluşan kötü imajı silmek için Anka Air ismini almış uçaklarını boyatarak yeni isim ve logoyla yeniden uçuşlara başlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious