Sabit hatlardan 550 bin SMS

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Türk Telekom'un 1 Aralık 2006 tarihinde uygulamaya giren, ev ve iş telefonlarından SMS atılması ve alınmasını sağlayan hizmetiyle 550 bin SMS gönderildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, uygulamanın hayata geçtiği ilk günlerde bu hizmeti kullanıma açtıran yaklaşık 7 bin sabit telefondan 100 bin adet SMS gönderilirken, GSM operatörlerinden ev ve iş telefonlarına ilk 24 günde 450 bin mesaj yollandı. 2006 yılı içinde 1 milyon 200 bin adet ev ve iş telefonun satıldığı, bu rakamın 2007 yılı içinde 1 milyon 300 bini bulması beklendiği ifade edilen açıklamada, 2007 yılının ikinci yarısından itibaren piyasada satılan telefonların yüzde 80'inin SMS uyumlu olmasının planlandığı bildirildi. Türk Telekom Pazarlama Direktörü Erem Demircan, Türkiye'de şu anda 170 bin civarında SMS atma özelliğine sahip DECT telefonun bulunduğu belirterek, ''Önümüzdeki sene Türkiye'de SMS alıp gönderebilme özelliğine sahip cep telefonlarının sayısında önemli bir artış yaşanacak. Üretici ve ithalatçı firmalarla beraber DECT kullanımının yaygınlaşması amacıyla tanıtım kampanyaları düzenlemeyi palanlıyoruz'' görüşünü aktardı.

-İNTERNETTEN DE KISA MESAJ GÖNDERİLEBİLİYOR-

Kullanıcılar, şifrelerini edindikten sonra sms.turktelekom.com.tr adresinden istedikleri kadar SMS'yi intennet üzerinden de gönderebiliyor. SMS uyumlu telefona sahip olmayan ev ve iş yerlerine gelen kısa mesajlar ise sese çevrilerek Türk Telekom'un Sesli Mesaj Sisteminden dinlenebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious