Sabit telefon aboneleri operatör seçebilecek

  • Giriş : 29.09.2007 / 13:23:00

Sabit telefon aboneleri, yapacakları her şehirlerarası, milletlerarası ve mobil telefon araması öncesinde, hizmet almak istedikleri alternatif telekom operatörünü seçebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Millenicom Genel Müdürü Tuğrul Cora, ''1045-Arama Bazında Operatör Seçimi'' hizmetinden yararlanmak için sözleşme ya da başvuru gerekmediğini, abonelerin doğrudan kullanabileceği bir hizmet olduğunu belirterek, ''Bugün itibariyle ev ve iş telefonundan hemen aramaya başlayıp, 1045'le çıkış yapabiliyorsunuz'' dedi.

Millenicom'un, arama bazında operatör seçimine olanak sağlayan yeni sisteminin hizmete açılmasıyla ilgili olarak bilgi veren Cora, Almanya merkezli Millenicom olarak, Türkiye'de 2004 yılında, Türkiye telekomünikasyon pazarının rekabete açılmasıyla beraber kurulduklarını ve şu ana kadar arama kartı, arama merkezleri, kurumsal ve bireysel abonelik alanlarında hizmet verdiklerini belirtti.

Cora, ilk olarak Millenicom tarafından başlatılan ve daha sonra diğer operatörlerin de dahil olmasını beklediği bu hizmet ile alternatif operatörlerin her birinin bir kodu olacağını ve müşterilerin yapacakları her arama için fiyat seçenekleri arasında değerlendirme yaparak istediği operatörü seçebileceğini aktardı.

Cora'nın verdiği bilgiye göre, şu anda bu hizmetten Türk Telekom'un Standart Hat, Konuşkan Hat ve Şirket Hat müşterileri yararlanabilirken, Yazlık ve Hesaplı Hat aboneleri faydalanamıyor.Bu hatların abonelerinin, 1045 hizmetinden yararlanmak için Türk Telekom'un çağrı hattını arayarak tarife paketlerini değiştirmesi gerekiyor.

Cora, alternatif telekom operatörlerinden yapılan görüşmeler için ayrı faturalar gelmeyeceğini, bu görüşmelerin de Türk Telekom faturalarına dahil edileceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious