Sabit telefon rekabete açılıyor

Sabit telefon rekabete açılıyor.10803
  • Giriş : 20.09.2008 / 16:55:00

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, sabit telefon hizmetlerinin 2009 başında rekabete açılmış olacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Acarer, daha önce iptal edilen sabit telefon hizmetleri ihalesinin birkaç ay içinde tekrarlanacağını kaydetti. Acarer, ihalenin ''Birden fazla hizmetin aynı yetkilendirmeyle verilemeyeceği'' gerekçesiyle iptal edildiğini hatırlatarak, gerekçenin ortadan kaldırılması için yeni ihalede sadece ''telefon yetkilendirmesi'' verileceğini belirtti.

Bu uygulamayla ilgili düzenlemeyi tamamladıklarını ve sektörden görüş aldıklarını anlatan Acarer, asgari bedellerin belirlenerek Ulaştırma Bakanlığına gönderilmesinin ardından ihale sürecinin başlayacağını dile getirdi. Acarer, ''Sabit telefon hizmeti 2009 başında rekabete açılmış olacak'' dedi.

-''SANAL MOBİL TELEFON PASTAYI BÜYÜTECEK''-

Acarer, sanal mobil telefon hizmetleri konusunda çalışma yürüttüklerini anımsatarak, bu hizmette, GSM operatörlerinden altyapı kiralayan bir şirketin mobil telefon hizmeti sunabileceğini anlattı.

Yürürlükteki düzenlemenin, sanal mobil telefon hizmetinde bazı vergilerin mükerrer alınmasına yol açacağını belirten Acarer, şöyle konuştu:

''Vergi sorununun ortadan kaldırılması için Maliye Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımız yardımcı olacaklarını bildirdi. Sorunun aşılması için bir çalışma yapılıyor. Umuyorum, sanal mobil telefon hizmetinde mükerrer vergi sorununu çözecek formülü en geç 2 hafta içinde geliştireceğiz. Meclis açıldıktan sonra da kanuni düzenleme yapılır. Bu sıkıntıyı aşacağız.''

Sanal mobil telefon hizmeti uygulamasının sektörü olumlu etkileyeceğini ifade eden Acarer, uygulamayla ilgili çok fazla talep geldiğini bildirdi. Acarer, ''Sanal mobil telefon hizmeti pastayı büyütecek. Bu uygulama başlarsa, 3 GSM operatörünün ve birçok şirketin kendi müşterileri olacak. Müşteri sayısı çok artacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*