Sabit ücrete SON!

  • Giriş : 12.04.2008 / 18:30:00

Sabit ücrete son verilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tüketiciler Birliği, Türk Telekom'un her ay abonelerden aldığı sabit ücret uygulamasına son verilmesi için yurt genelinde imza kampanyası başlattı.

Türk Telekom'un her ay sabit ücret adı altında vatandaşlardan aldığı ücrete tepkiler gelmeye devam ediyor. Tüketiciler Birliği uygulamanın kaldırılması için 29 Mart'ta Adana'da imza kampanyası başlattı. Yurt geneline yayılan kampanyanın adresi İstanbul Taksim'di.

Standart tarife üzerinden sabit telefon hizmeti alan aboneler, her ay Telekom’a KDV dahil yaklaşık 14 YTL ödemekte, bir yıl boyunca vatandaşın cebinden çıkan sabit ücret toplamı yaklaşık 170 YTL'yi bulmakta. Türk Telekom, özelleştirilmeden önce aldığı ücret karşısında abonelere 100 kontör veriyordu ancak 1 Marttan itibaren bu uygulama kaldırıldı.

"Sabit soygun" olarak nitelendirilen uygulamanın kaldırılması için 29 Mart’ta başlatılan kampanyada şimdiye kadar ulaşılan imza sayısı 25 bin. Tüketiciler Birliği, herhangi bir hizmet ve konuşma bedeli olmaksızın ücret alınmasının geçerli bir gerekçesi olmadığını ileri sürüyor.

Vatandaşların internet ortamından www. sabitsoygun.org sitesine girerek imza kampanyasına destek verebileceklerini belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, 19 milyon aboneyi göreve çağırdı. Kampanyaya destek olan vatandaşlar da uygulamanın kaldırılmasından yana.
12.Nisan.2008 17:16:58

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious