Sabit ücreti imzalı tepki

Sabit ücreti imzalı tepki  .5813
  • Giriş : 29.03.2008 / 22:08:00

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Türk Telekom'un tüketiciden konuşmadığı halde sabit ücret adı altında yılda 170 YTL aldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tüketiciler Birliği Derneği telefonlardan alınan sabit ücretlerin iptali için düzenlenen imza kampanyasını Adana'nın Çakmak Caddesi'nde açtığı stantla başlattı.

İmza kampanyasına ilk imzayı atan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya, standart tarife üzerinden telefon hizmeti alan bir tüketicinin, konuşma bedelinin yanı sıra, KDV dahil her ay 14,17 YTL ücret ödediğini söyledi.

Sabit soygun olarak gördükleri bu uygulamaya karşı halkın tepkisinin her geçen gün artığını belirten Kaya, bu konuda tüketicilerin ve telekomun açtığı davalarda mahkemenin farklı kararlar verdiğini, bu durumun vatandaşı şaşırttığını kaydetti.

Bugün standart tarife üzerinden sabit telefon hizmeti alan bir tüketicinin, konuşma bedelinin yanı sıra, KDV dahil her ay 14,17 YTL ücret ödediğini aktaran Kaya, "Bir yıl boyunca ödenen sabit ücret toplamı 170,04 YTL. Bu para ile bin 287 yumurta, 425 ekmek, 12,5 kilo et, 5,78 gram külçe altın, 50 litre benzin alınabilir." dedi.

Kaya, 19 milyon tüketicinin tepkisini dile getirmek ve ilgili yerleri harekete geçirmek için ülke çapında başlatılan imza kampanyası başlattıklarını, tüketicilerin kampanyaya ''www.sabitsoygun.org'' adlı internet sitesinden de katılabileceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious