Sabri, camiadan özür diledi

Sabri, camiadan özür diledi.11561
  • Giriş : 24.02.2009 / 17:30:00

Galatasaray’ın milli futbolcusu Sabri Sarıoğlu, Kocaelispor maçındaki sonuç ve mücadelelerinden dolayı camiadan özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Sabri, Kocaelispor'a şok bir skorla 5-2 yenildikleri maçla ilgili görüşlerini açıklarken, Galatasaray'a yakışmayan bir şekilde mücadele ettiklerini, sezonun en kötü oyunlarından birini oynadıklarını vurguladı.

Sabri, şunları kaydetti:

"Çok üzgünüz. Böyle olmasını istemezdik. Bize yakışmayan bir futboldu. Ama artık olmuşa çare bulunmuyor. Bu noktaya biz getirdiysek bu durumu düzeltecek olan da biziz. Arkadaşlarla konuştuk. Konuşmaya devam edeceğiz. Artık bu dakikadan sonra bir daha böyle şeylerin yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kocaelispor maçındaki mücadelemizden dolayı Galatasaray camiasından, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Çünkü bize yakışmayan bir sonuçtu. Kendi evimizde ağır şekilde yenilgi bize yakışmıyor. İnşallah bundan sonra bu olaydan ders çıkartıp ilerideki maçlarda Galatasaray'a yakışan bir şekilde mücadele edip, Galatasaray'ı yakışan yerlere, hak ettiği yerlere getirmek istiyoruz."

KAPTANLIK PAZUBANDI KONUSU

Kocaelispor maçında kaptanlık pazubandıyla ilgili medyaya yansıyan haberlere de açıklık getiren Sabri, "İnanın şaşkınlık içerisindeyim. Olmayan bir şey başka bir şekilde lanse edilip, gerek taraftarların gerek dışarıdaki insanların bana cephe almalarına neden oluyor" dedi.

Maçta eldiven giydiğini, bazı pozisyonlarda yere düştüğü zaman eldivenlerinin ıslandığını anlatan Sabri, şunları kaydetti:

"Ben de eldivenlerimi çıkartıp sahanın kenarına atmak istedim. Çizginin dibine düştü. O ara Servet oyundan çıktı. Pazubandını Nonda bana getirdi, ben de kaptanlık bandını aldım. Gittim Mehmet Topal'a verdim, ama görsel veya yazılı basında 'Kaptanlık bandını elinin tersiyle itip yere attı' diye yorumlar yaptılar. Bu da beni üzdü. Çünkü herhalde maçta taraftarımızın bana tepkisi de o yanlış anlamadan dolayı oldu. Onlar da benim bandı yere attığımı düşündüler."

"YANLIŞ ANLADILARSA ÖZÜR DİLİYORUM"

Sabri, Galatasaray camiasında 15. yılını yaşadığını hatırlatarak, "Gözlerimi burada açtım diyebilirim. 'En iyi Galatasaraylı benim' diyeninkarşısında durabilecek durumda Galatasaraylıyım. Beni Sabri yapan Galatasaray camiasıdır. Ne formasına, ne kaptanlık bandına hiçbir zaman leke getirmem.Getirene de engel olurum. Yapmayı bırakın, aklımın ucundan geçmez" dedi.

İnsanların yanlış yorum getirmelerinden dolayı kendisinin tepki çektiğini kaydeden Sabri, "Kaptanlık bandını yere attığımı düşünerek tepki verdilerse, özür diliyorum. Çünkü öyle bir şey olmadı. Ben hiçbir zaman Galatasaray taraftarını Galatasaray camiasını üzecek bir şey yapmadım. Benim yere attığım eldivendi" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a uzun seneler daha hizmet etmek istediğini belirten Sabri, özetle şunları kaydetti:

"Sabri, kötü oynasa da Galatasaray için terinin son damlasına kadar yüreğini sahaya koyan bir insandır. O gece de bunu yaptım. İyi oynayamadık. Böyle mağlup olduk. Beni yanlış anladılarsa özür diliyorum. Ama hiçbir zaman taraftara kırgın değilim. Onlar da yanlış anlamış. Biz Galatasarayız. Biz büyük bir camiayız. Biz her zaman kötü günlerde birlik olup tekrar ayağa kalkmayı bilen oyuncularız. Böyle bir camiayız. Bu senenin en önemli maçı olan Bordeaux maçı var. Deplasmandan beraberlikle döndük. İnşallah Ali Sami Yen'de taraftarımızın desteğiyle tur atlamak istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*