Sabri Boğday'ın yargıcı değiştirildi

Sabri Boğday'ın yargıcı değiştirildi.16104
  • Giriş : 21.04.2008 / 20:46:00

S.Arabistan'da berberlik yaptığı sırada ''Allah'a küfür ettiği'' iddiasıyla 13 aydır tutuklu bulunan ve hakkında idam cezası verilen Sabri Boğday'ın davasında ilginç gelişme.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suudi Arabistan'da berberlik yaptığı sırada işyeri komşusuyla kavga ederken ''Allah'a küfür ettiği'' iddiasıyla yaklaşık 13 aydır tutuklu bulunan ve hakkında idam cezası verilen Sabri Boğday'ın temyiz başvurusu sonrasında görülen duruşmasının hakim değişikliği nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan Muazzez Boğday, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'da bulunan ağabeyi ile eşi Sabri Bogday'ın ağabeyinin duruşmaları yakından takip ettiklerini ve telefon görüşmeleri yaparak gelişmeleri kendisine aktardığını söyledi.

Temyiz başvurusu sonrasında bugün yapılan duruşmanın hakimin değişmesinden dolayı ertelendiğini belirten Muazzez Boğday, ''Bütün aile sabaha kadar dua ederek bugünü bekledik. Duruşmada, erteleme kararı verildi. Umutlarımız tükenmeye başladı'' diye konuştu.

Boğday, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istediklerini söyledi.

Hatay'dan 11 yıl önce Cidde şehrine giderek berber dükkanı açan Sabri Boğday, komşusu ile tartışma sırasında ''Allah'a küfür ettiği'' iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuş, 3 yıldır evli olan ve doğum dolayısıyla aynı kentte kuaförlük yaparken işinden ayrılmak durumunda kalan eşi Muazzez ise oğlu Süleyman ile Türkiye'ye dönmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious