Sabri'nin penaltı isyanı

Sabri'nin penaltı isyanı.10648
  • Giriş : 02.03.2008 / 23:56:00

Galatasaraylı futbolcu Sabri, derbi maçın hakemi Bünyamin Gezer'in son dakikada bir penaltılarını vermediğini iddia ederek, adeta isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabri maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, ''Biz mücadelemizi sürdürdüğümüzde liderliği geri alacağımıza inanıyoruz'' dedi.

Derbi maçta sahada sadece mücadelenin olduğunu, Futbol adına çok fazla güzelliğin yaşanmadığını ifade eden Sabri, ''Bizim bulduğumuz pozisyonlar vardı. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamamamıza rağmen Beşiktaş göre daha iyiydik'' diye konuştu.

Hakem Gezer'e tepki gösteren Sabri, şöyle konuştu:
''Son dakikada hakem penaltıyı verseydi, maç berabere biterdi. Düdüğünü ağzına götürüp de çalamadığı, vermeye cesaret edemediği penaltıya, biz de şaşırdık. Biz kulübeden öyle gördük. O iki metreden, beş metreden nasıl göremedi, anlayamıyorum. Ümit ağabey resmen kaburgalarıma tekme geldi diyor. Bu nasıl olay.

İnşallah hakem yaptığını görür de bir daha yapmaz. Saha içinde bize sert bakarak, konuşarak, belli bir yere varacağını sanıyorsa, hakem arkadaşımız belli şeylerde de doğru kararı vermeyi bilmeli. Yüzde bir milyon penaltıydı.''

Ümit Karan da İbrahim Kaş'ın kendisine yaptığı hareketle ilgili olarak, ''Direk kaburgalarıma tekmeyi yedim. Pozisyonu tartışmaya gerek yok. Hakem herhalde çalacaktı, vazgeçti. Bütün stat gördü, hakemler hariç.'' dedi.

Hakan Balta ise Beşiktaş'ı tebrik etmek gerektiğini vurgulayarak, ''İyi oynadılar, iyi mücadele ettiler. Biz bunu yapamadık. Fazla pas yapamadık. En büyük sorunumuz buydu. Böyle maçlarda pozisyon üretemiyorsan, gol yemeyeceksin. Kornerden, duran toptan gol yedik. Bu yüzden de üzgünüz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious