Saçlarınız yağlı mı?

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Saçlarınız çabuk mu yağlanıyor? İşte size çözüm

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bitki özü içeren haftalık kürlerin yağ bezlerini sakinleştirici bir etkisi vardır. Bu kürler saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlar, saç derisinin metabolizmasını canlandırır. Yağlı saçların çok sık taranması doğru değildir. Yağlı saçları çok sık taramak yağ bezlerini harekete geçirerek, yağlanmayı artırır.

Gözlerinizi maskeyle dinlendirin

Deriyi gerginleştiren ve nemlendiren yüz yıkama jelleri, göz maskesi olarak kullanılabilir. Bu maske kurumuş göz derisini canlandırır ve burada olışan kırışıklıkların kısa zamanda yok olmasını sağlar. İnce sargı bezinden iki adet yuvarlak parça kesin. Kullanacağınız jeli bu bezlere bolca yedirin ve gözkapaklarının üzerine koyun, hafifçe bastırın. Göz maskesinin en az 10 dakika etkisini göstermesini bekleyin. Bu arada arada rahat bir yere uzanıp, dinlenin. Son olarak sargı bezlerini alın ve arta kalan jeli parmak uçlarınızla göz derisine yedirin.

Bağışıklığınızı besinlerle güçlendirin

Sağlıklı olmanın ilk koşulu doğru beslenmek! Düzenli ve dengeli beslenerek bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkün.... Basit önlemler ve doğru besinlerle bağışıklık sistemini güçlendirmek hiç de zor değil! Acıbadem Hastanesi Kozyatağı Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit ’E vitamini selenyum ile birlikte bağışıklık sisteminin fonksiyonunu artmasına yardımcı olur. Vitamin E hem erkekte hem de kadında kalp krizi riskini azaltır, birçok kanser türüne karşı da vücudumuzu korur. Turuncu, kırmızı, yeşil sebze ve meyvelerde bol miktarda bulunan beta karoten de bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısında önemli derecede artış sağlar’’ diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious