Saddam bunu bekliyordu!

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Irak'ın ABD tarafından devrilen lideri Saddam Hüseyin'in avukatlarından Tunuslu Ahmed Seddik, devrik liderin Duceyl davasıyla ilgili olarak idam cezasına çarptırılmayı beklediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saddam Hüseyin ile dün görüşen savunma ekibinden olan Seddik, "Dün akşam üstü kendisiyle 12 avukat görüştü. Görüşme 4 saatten fazla sürdü. Morali demir gibiydi. Bize idama mahkum edileceğini söyledi. 'Siz elinizden geleni yaptınız' diyerek o bize moral verdi" dedi.

Savunma ekibinin hayale kapılmamakla birlikte yine de temyize gideceğini duyuran Seddik, ekibin karara şaşırmadığını, çünkü mahkemenin tutumunun bu karara doğru gittiğini anladıklarını belirtti.

Seddik, "Bu karar, (ABD Başkanı George) Bush'a karşılaştığı seçim zorluklarını aşmasına yardım etmek için bir hediyesidir" yorumunda bulundu.

Saddam Hüseyin'in Fransız avukatı Emmanuel Ludot ise devrik lider hakkındaki kararın sürpriz olmadığını belirttiği açıklamasında, uluslararası topluma idam cezasıyla mücadele çağrısında bulundu.

Ludot, France-Info radyosuna verdiği demeçte, "Hiçbir zaman tanımadığımız kötü niyetli bu mahkeme tarafından verilen karar kimse için sürpriz olmadı. Ama Saddam Hüseyin dosyası kelimenin tam anlamıyla bir diktatörün savunması değil, idam cezasıyla bir mücadeledir" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious