Saddam Hüseyin'in hapishane sırları

Saddam Hüseyin'in hapishane sırları.15910
  • Giriş : 30.12.2008 / 22:41:00

Saddam'ın idamdan önceki son sırları neler? Saddam Hüseyin 36 ay hapiste kaldı. İşte hapiste geçen sırları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saddam, Irak mahkemesi tarafından yargılandıktan sonra idam edildi.

Saddam'ın cezaevinde yaşadıklarını sadece ona en yakın olan insanlar biliyor. Çünkü sadece onlara Saddam'la cezaevinde görüşmelerine izin veriliyordu.

Alman haber dergisi Der Spiegel, Saddam Hüseyin'le son olarak konuşan kişinin anılarını yayımladı.

Irak eski diktatörü Saddam Hüseyin, avukatı Muhammed Munib'e ABD askerleri tarafından yakalandığı anı anlattı.

YAKALANIŞ HİKAYESİ FARKLI

Saddam ABD askerleri tarafından yakaldıktan sonra kendisinin bayıltılarak bir çukura atıldığını daha sonrada çukurdan çekilirken görüntülerinin alındığını söyledi. İlaçla sersemletildiği için kendini bir erkek gibi savunamadığını da Saddam, avukatı Munib'e anlattı.

ASKERLER İÇİN İLGİNÇ SÖZLER

Saddam kendisini hapiste ziyaret eden ABD Generali Jane Karpinski'den kayısı ve muz istedi. ABD'li general Saddam'ın cezaevinde bulunduğu sırada çok sevecen olduğunu belirtiyor. Saddam, ABD'li bayan generale, kendisi için nöbet tutan ABD askerleri için, "Sizin çocuklar benim oğlum gibi" dediği de iddia edildi.

OĞULLARI İÇİN NE DEMİŞ

Saddam Hüseyin'in oğulları Uday ve Kusey'le ilgili görüşlerini de FBI ajanı George Piro'ya söylediği belirtiliyor. Saddam'ın iki oğlu için, "İnsan milliyetini seçemediği gibi çocuklarını da kendisi seçemiyor. İnsan kendi öz çocukları tarafından da darbe görebilir." dedi.

YAPTIKLARINDAN PİŞMAN DEĞİLDİ

Bütün görgü tanıkları, Saddam'ın darağacına giderken bile yaptığı şeylerden pişmanlık duyduğu yönünde bir söz sarf etmediğini belirtiyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*