Saddam saatleri yok satıyor!

Saddam saatleri yok satıyor!.11386
  • Giriş : 18.03.2008 / 20:54:00

İktidardan düşmesinin üzerinden 5 yıl geçmesinin ardından, asılarak idam edilen eski Irak diktatörü Saddam Hüseyin'in portresinin bulunduğu kol saatleri, doğum yeri Tikrit'te moda oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saddam fotoğraflı saatler Tikrit'te özellikle yaşlılar arasında çok satarken, gençlerin de saatleri takıp fotoğraf çektirdikleri belirtildi.

Saddam'ın üniformalı ya da geleneksel Arap giysileriyle çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu saatlerin fiyatı ise 100 dolardan başlıyor.

Satışlardan memnun olan saatçi Yunus, "Saatler stokta iki üç günden fazla kalmıyor. Tikrit halkı Saddam'ı seviyor" diyor.

Sadece saatler değil, Saddam portreleri de Tikrit'te moda. Ressam ve matbaa sahibi Şaban el Alusi, "İnsanlar Saddam resmi istemeye başladı. En son Saddam Camisi'nde kapının üzerine asmak için benden büyük bir portre yapmam istendi" dedi.

Bir çocuk sağlığı merkezinin kabul salonunda da Saddam'ın bir portresi asılı. Merkezin müdürü Fatin Muhammed ise Tikritliler'in Saddam sevgisini, "Saddam şehit oldu ve Tikrit'in kahramanı olarak kalmaya devam edecek" sözleriyle dile getirdi.

Saddam, insanlığa karşı suç işlemek suçundan, Aralık 2006'da asılarak idam edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious