Saddam tuğralı tabanca ele geçti

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Erzurum'da, üzerinde devrik Irak Lideri Saddam Hüseyin'in altın tuğrası bulunan tabanca ele geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum girişindeki Karskapı semtinde uygulama yapan polis, bugün saat 01.45 sıralarında bir şüpheli aracı durdurmak istedi. Duracak gibi yapan sürücü daha sonra gaza basarak kaçtı. Bunun üzerine ekipler kaçan otomobilin peşine düştü. Yakalanacağını anlayan sürücü, bu sırada aracın camından Kalaşnikof marka otomatik tüfeği dışarı fırlattı. Silahı alan ve karanlıkta kaybolan aracı bulmak için arayışlarını sürdüren ekipler, Harput, Maksutefendi ve Kazım Yurdalan Mahallelerinde operasyon yaptı.

Rengi, modeli, plakası belirlenen araç bir türlü bulunamazken, bu sırada polisi görünce kaçmaya çalışan bir kişi farkedilerek yakalandı. Çevrede araştırma yapan polis, adının T.İ. olduğu belirtilen kişinin attığı ve üzerinde Saddam Hüseyin'in altın yaldızlı tuğrası bulunan bir tabanca ele geçirdi.

Silahın, Saddam Hüseyin'in iktidarı döneminde yaptırdığı ve dostlarına hediye ettiği 300 Beratta marka tuğralı tabancadan biri olduğu belirtildi. T.İ. gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious