Saddam'ın torunu Türkiye'de mi?

  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Saddam'ın oğlu Uday’la bir yıl evli kalan Sevim Torun ‘Yıllarca Saddam’ın beni öldürteceği korkusuyla yaşadım.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddiaya göre de Saddam'ın torunu 24 yaşında ve İstanbul'da..1982 yılında Saddam Hüseyin’in büyük oğluyla bir yıla yakın bir süre evli kalarak saraydan kaçan ve yıllarca sürgün hayatı yaşamak zorunda kalan Sevim Torun idam edilen kayınpederi hakkında konuştu. Sevim Torun Saddam Hüseyin yüzünden bütün hayatının altüst olmasına ve çok büyük acılar yaşamasına rağmen onun idam edilmesine çok üzüldüğünü belirtti. İdamı Türk televizyonlarından izleyen Sevim Torun, sadece bir an büyük bir boşluk hissettiğini anlattı. ‘Yıllarca Saddam Hüseyin’in beni öldürteceği korkusuyla yaşamıştım. Düşmanınız da olsa bir insanın idam edilmesi şok ediyor’ dedi. Sevim Torun Allah’a Saddam’ın günahlarını affetmesi için dua edeceğini belirtti.

UDAY İŞKENCE ETTİ

42 yaşındaki Sevim Torun ile Uday’ın tanışmaları bir hayli ilginç. Samsunlu olan Torun 1982 yılında bir Iraklı ile evli olan halasının Bağdat’taki oteline gider. Burada otelin düzenlediği güzellik yarışmasında kraliçe seçilir. Yarışmayı Saddam Hüseyin ve oğlu Uday da izler. Uday, Torun’a aşık olur ve yıldırım nikahıyla evlenirler. Torun, dört beş ay mutlu bir aşk yaşadıklarını ama daha sonra Uday’ın kendisine işkence yapmaya başladığını söylüyor. ‘Bir Iraklı subayın yardımıyla her şeyimi bırakarak saraydan kaçıp Türkiye’ye geldim’ diyen Torun, Saddam ve Uday’ın kendisini öldürtmek için peşine adam taktığını, bu yüzden Türkiye’de gizlenerek yaşadığını söyledi. Saddam’ın idam edilmesiyle gizlenerek yaşamaktan kurtulduğunu söyleyen Torun, şubat ayında çıkaracağı ‘Saddam’ın Gelini’ adlı kitapta her şeyi anlatacağını ve artık ortaya çıkacağını da belirtti.

Sevim Torun, kaçarken Uday ile çekilen fotoğraflarını sarayda bırakmış. Elinde kalan tek fotoğraf, şu an Ürdün’de yaşayan ve Saddam’ın asılmasından sonra Amman’da düzenlediği mitingle gündeme gelen Saddam’ın büyük kızı Raghad ile 1982 yılında çektirmiş..

TORUNU TÜRKİYE’DE

Sevim Torun hakkında ortaya atılan ilginç bir de iddia var. Saraydan kaçtığı sırada hamile olduğu ve Türkiye’de bir erkek çocuğu dünyaya getirdiği; Sevim Torun’un çocuğunu elinden almamaları için gizlenip kaçtığı, bir dönem Eskişehir’de yaşarken Uday’ın ajanlarının onun izini bulduğu ve Eskişehir Emniyeti’nin yardımıyla ajanlardan kurtulduğu da iddia ediliyor. Torun, ‘Uday’dan çocuğunuz var mı?’ sorusuna, ‘Zamanı gelince cevabını alacaksınız’ diye cevap verdi. İddialara göre Uday’ın oğlu şu an İstanbul’da ve 24 yaşında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious