'Saddam'la asılmak isterdim'

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Saddam ile birlikte idam cezasına çarptırılan Eski Devrim Mahkemesi Başkanı El Bender, cezasının Saddam Hüseyin'le birlikte infaz edilmiş olmasını dilediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saddam Hüseyin idam edildikten sonra diğer müvekkilleriyle geçen çarşamba tek tek görüştüğünü belirten avukat İssam Gazavi, El Bender'in, Saddam Hüseyin ile birlikte idam edilmiş olmayı dilediğini ve "devlet başkanıyla birlikte idam edilme şerefinden mahrum bırakıldığını" söylediğini kaydetti.

El Bender'in yanı sıra diğer müvekkilleri; Saddam Hüseyin'in idama mahkum olan üvey kardeşi ve eski istihbarat başkanı Barzan İbrahim El Tikriti, ömür boyu hapis cezası alan eski Devlet Başkanı Yardımcısı Taha Yasin Ramazan ve henüz yargılanmayan eski Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz'le görüşen Gazavi, müvekkillerinin Saddam'ın idamından son derece üzgün olduğunu söyledi.

Gazavi, müvekkillerinin ağladığını ve kendi akıbetlerinden korktuğunu da ifade etti. Saddam Hüseyin'le birlikte idama mahkum edilen El Tikriti ve El Bender'in devrik liderle aynı gün idam edilmesi planlanıyordu, ancak cezalarının infazı bugüne dek yapılmadı ve infaz için belirli bir tarih açıklanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious