Saddam'dan Bush'a mektup

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Irak'ın devrik lideri, Amerikalılara yazdığı mektupta "Irak'ı terk edin ve ülkenizi koruyun" mesajı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak'ta 7 yıl süren Birleşmiş Milletler incelemelerinin ülkede kitle imha silahı üretildiğini gösteren herhangi bir kanıt bulamadığını hatırlatan Saddam, Bush'un iç politik hesaplar nedeniyle Irak'a savaş açtığını ifade etti. Irak'ın devrik lideri, 8 yıl savaştıkları İran ve ajanlarının da savaşın çıkmasında kirli bir rol oynadığını iddia etti.

Savaştan önce Siyonist lobisinin kampanyası nedeniyle Amerikalıların itirazlarını açığa vuramadığını ifade eden Saddam, "Artık Amerikan halkı karar versin. Savaş makinesi, Irak ve Amerikalıların etlerini kıyma yapmaya devam edecek mi, yoksa bunu kesin bir şekilde durdurmak için harekete mi geçecek?" dedi.

Savaşın Amerika'nın dünyadaki itibarını gölgelediğini söyleyen Saddam, "İstedikleri her yere seyahat eden ve ziyaret ettikleri her ülkede iyi karşılanan Amerikan vatandaşlarına bir bakın. Artık, bir Amerikalı ülkesinin dışında bir mayın dedektörü olmadan yürüyemez hale geldi. Dışişleri Bakanlığı, sizin için tehlikeli olan ülkelerle ilgili uyarı üstüne uyarı yayınlıyor" ifadelerini kullandı.

Saddam Hüseyin ve 7 yardımcısının Duceyl katliamından yargılanmalarına Pazartesi günü devam edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious