Sadece deve ve keçilere serbestti!

Sadece deve ve keçilere serbestti!.10890
  • Giriş : 09.05.2009 / 10:43:00

Bugüne kadar sadece deve ve keçilere serbestti! Şimdi ise...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suudi Arabistan'da 200 genç kızın katıldığı sıradışı bir güzellik yarışması bugün başlıyor. Bu dünyada bir ilk. Çünkü ilk kez "İç Güzellik Yarışması" yapılıyor. En güzel ahlaklı kız seçilecek. Suudi Arabistan'da bugüne kadar sadece deve ve keçiler için güzellik yarışmaları düzenlendi.

Bu kez gerçekten genç kızların katıldığı bir güzellik yarışması başlıyor. Ama yarışmacıların yüzünü görmek mümkün değil. Çünkü fiziksel güzelliğin hiç önemi yok. Yarışmanın adı "güzellik yarışması" ama bu "İç Güzellik Yarışması". Yarışmanın sonunda "en güzel ahlaklı kız" seçilecek. Organizatör Khadra El-Mübarek, bu amaçla bugünden itibaren 200 adayın kampa gireceğini ve 10 hafta boyunca belli konularda daha da gelişeceklerini anlattı. Bu kamp boyunca "İradeyi kuvvetlendirmek", "Cennet annelerin ayakları altında" gibi konular işlenecek. Kampa, kızların anneleri de alınacak ve jüri, kızların annelerine olan davranışlarına puan verecek. Daha sonra yapılacak elemelerde kızların kamp boyunca işlenen konularda bilgileri ve iradeleri sınanacak.

Hiçbir erkeğin giremeyeceği kampa kameralar da giremeyecek. Yarışmanın sonucu Temmuz'da açıklanacak. Birinci seçilen kız, 2600 dolar para ödülü ve çeşitli hediyeler alacak. İkinci ve üçüncü ise 1300'er dolar para ödülü alacak. Adayların 15 ila 25 yaş arasında olmaları gerekiyor. "İç Güzellik Yarışması" ilk kez 2008'de düzenlenmiş ve 75 yarışmacı katılmıştı. Bu yıl yarışmaya katılan kızların 200'e çıkması organizatörleri sevindirdi. Batı medyası ise yarışmayı "Kapalı Suudi toplumu, her şeye rağmen Batı'dan esinlenmeye başladı" sözleriyle yorumladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*