Sadece dört stat güvenliymiş

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Sicilya derbisinde yaşanan ve bir polisin ölümüyle sonuçlanan olaylar sonrası İtalya futbolda şiddetin önlenmesine ilişkin çeşitli yaptırımlar uygulamaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu gelişmenin ardından La Gazetta Dello Sport gazetesi, mevcut şartlar içerisinde sadece dört takımın stadyumunun bu kriterleri karşılayabildiğini yazdı.

34 kişi tutuklandı
Bu dört stat şöyle: Roma Olimpiyat Stadı, Torino Olimpiyat Stadı, Siena'daki Artemio Franchi Stadı ve Palermo'daki Renzo Barbera Stadı. Maçların, kulüplerin de istediği gibi, bu hafta sonunda başlaması halinde bu dört stadın dışında kalan ev sahipleri, seyircisiz mücadele etmek tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Bu arada İtalya İçişleri Bakanı Giuliano Amato çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan 34 kişinin tutuklandığını söyledi.
Önceki akşamki toplantıda alınan ve bugün hükümet tarafından kabul edilmesi beklenen diğer değişikliklerin satırbaşları ise şu şekilde:
# Misafir takım taraftarlarına toplu bilet satışı engelenecek. Deplasmana toplu taraftar organizasyonu yapılamayacak.
# Taraftarlar herhangi bir saldırıdan suçlu bulunmadan da statlara girmekten men edilebilecek. Bu kural 18 yaş altındaki taraftarlar için de geçerli olacak. Stadyuma girmeme cezası alan taraftarlar karşılaşmaların oynandığı esnada sosyal açıdan yararlı bir işte çalışacak.
# Polisin gözaltı süresi Futbol olaylarında 36 saatten 48 saate çıkarılacak.
# Kulüplerle taraftar grupları arasında herhangi bir şekilde finansal veya iş içerikli ilişki tespit edilirse kulüplere ağır yaptırım uygulanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious