Sadece milletvekillerinin maaşları artmadı!

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Partisinin Kahramanmaraş İl kongresinde konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, her kesimin maaşlarında ciddi artış olduğunu vurgulayarak, sadece milletvekillerinin maaşının artmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekonominin sağlıklı şekilde ilerlediğini kaydeden Şener, bunun halka yansıdığını ifade etti. Her kesimin maaşlarında ciddi bir artış yapıldığına işaret eden Şener, "Makro rakamların gösterdiği iyileşmeyi halk hissetmiyor diyorlar. Hissetmiyorum diyenlere birkaç rakam vermek istiyorum. Tüm gelir gruplarını gelirleri reel olarak artmıştır. En düşük memur maaşı 2002 yılında 358 YTL idi. Şimdi 664 YTL. Kamu işçilerinin maaşı yüzde 60 arttı. Asgari ücret 184 YTL iken 380 YTL oldu. Yüzde 107 artış var. Özürlü aylıklarında yüzde 709 artış var. Öğrenci bursları yüzde 100 artmış. Türkiye'de geliri reel olarak azalan var mı? Var. Evet, AK Parti döneminde Türkiye'de maaşı azalanlar kimler biliyor musunuz? Milletvekilleri. 4 yıla girdik tüm gelir gruplarını gelirlerinde arttı. Ama milletvekillerinin maaşı atmadı. Ayrıca milletvekilleri lojmanlarını da terk etmiştir." şeklinde konuştu.

Şener, şöyle devam etti; "Bunlar hangi dönemde oldu biliyor musunuz ham petrolün 75 dolara çıktığı dönemde oldu. Ekonomi büyümektedir. Enflasyon düşmektedir. İşte Ak partinin farkı budur. Türkiye'yi, sağlıklı bir şekilde büyütmeye çaba sarf ediyoruz. Ak Parti Türk parasını ayağa kaldırmıştır. Paranın, para olduğunu hissetmeye başladık."

Parti olarak geleceğe yönelik politika yaptıklarına dikkat çeken Şener, popülist politikalardan kaçındıklarını belirtti.

Ülkenin yarınlarını düşündüklerini dile getiren Şener, "AK Parti'nin siyasetteki temel anlayışı insan sevgisine dayanmaktadır. Bu da kültürümüzün derinliklerinden gelmektedir. Türkiye iyi günlere gidiyor. 100 yıl sonra siyaset tartışılırken AK Parti ayakta kalır. Doğruyu yapacağız, millet için gerekli olanları yapacağız. Günü kurtarmak adına popülist politikalar yapmayacağız. AK Parti Türkiye'nin yarınlarını düşünerek siyaset yapıyor. Diğerlerinden farkı da budur." şeklinde konuştu.

Partisinin Kahramanmaraş İl Kongresi'ne, Bakan Şener'in yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili ve Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, TBMM Başkan vekili Nevzat Pakdil, çevre illerin milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious