Sadettin Saran'dan cevap geldi!

Sadettin Saran'dan cevap geldi!.9165
  • Giriş : 20.02.2009 / 18:50:00

Fenerbahçe yönetimi ile Sadettin Saran arasındaki açıklama düellosu bitmek bilmeyecek gibi görünüyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı lacivvertli kulüpten sabah yapılan açıklamanın ardından bu kez de Sadettin Saran bir açıklama yaptı !..

Bu hafta bir gazetede çıkan "Aziz Yıldırım Saran'ın önünün açılmasını istedi" iddiası üzerine Sadettin Saran "Önümün açılmasını onlar sağlayabilir, Yargıtay'a yaptıkları itirazı geri çekerlerse üyeliğe geri dönebilir, aday da olabilirim" demişti. Ancak Fenerbahçe yönetimi aynı gün bir açıklamayapmış ve gazetede çıkan haberi yalanlamış, yani Aziz Yıldırım'ın Sadettin Saran'ın önünün açılmasını istediği iddiasının gerçek dışı olduğunu vurgulamıştı. Ancak Fenerbahçe Yönetimi Sadettin Saran'ın çağrısı hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Fenerbahçe Yönetimi bugün ise bu konudaki sessizliğine son verdi ve Saran'ın "Kesin İhraç" kararını iptal ettirmesi üzerine Yargıtay'a başvurmalarının bir zorunluluk olduğunu bildirdi. Fenerbahçe Yönetimi ayrıca Saran'ın kazandığı davada mahkemenin "Saran'ın eyleminin kesin ihraç kararını gerektirmediği, eyleminin olsa olsa tüzüğün 66/A-d maddesi (Geçici İhraç) kapsamında değerlendirilebileceği" yönünde bir karar aldığını hatırlattı. Fenerbahçe Yönetimi bunun yanı sıra Saran ile aralarında yayın hakları konusunda devam eden bir mahkeme olduğunu da hatırlatarak "Fenerbahçe başkan adayına yakışan, kendi şirketine para kazandırmak için Fenerbahçe'yi zarara uğratacak bu davayı geri çekmektir" denildi.

Fenerbahçe Yönetimi'nin 3 başlık altında toplanan bu açıklamasına Sadettin Saran'dan yanıt geldi. İşte Saran'ın açıklaması:

"20 Şubat 2009 Cuma günü Fenerbahce.org sitesinde yayınlanan “Saran'ın Açıklamaları Hakkında” başlıklı yazı her zaman olduğu gibi yine gerçekleri yansıtmamaktadır.

1) İhraç kararı, Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulu tarafından değil, Haysiyet Divanı tarafından alınmıştır.

2) Ortada ihraç kararının iptal edildiğine ilişkin bir mahkeme kararı vardır.

3) Kulüp Yönetimi ile Sadettin Saran arasındaki bahsedilen diğer ihtilaf bakımından Fenerbahçe yönetimine dört kez şahitler huzurunda uzlaşma teklif edilmiştir. Buna rağmen Kulüp yönetiminin içinde bulunan hukukçular, Kulübü yanlış yönlendirerek, Fenerbahçe tarafından dava açılmasına sebebiyet vermiş, ancak açtıkları davada gerek başhakem gerek taraf hakemleri oybirliği ile davayı Fenerbahçe aleyhine sonuçlandırmışlardır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*