Sadık Albayrak CHP'yi eleştirdi

Sadık Albayrak CHP'yi eleştirdi.12320
  • Giriş : 23.11.2008 / 08:24:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 08:35:23

“Madem Atatürk’ü çok seviyorlar o zaman Atatürk Orman Çiftliği'ne sahip çıksalardı..."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın İstanbul Sultangazi ilçesi gezisi sırasında çarşaflı ve başörtülü birkaç kişiye parti rozeti takmasının yankıları devam ediyor.

Türkiye'nin yakın tarihte şahit olduğu CHP uygulamalarını gazetemize değerlendiren tarihçi yazar Sadık Albayrak, “Atatürk sevgisi”ni kullanarak oy toplamaya çalışan CHP'nin, ölümünün ardından Atatürk'ün resimlerini her taraftan kaldırmasını hatırlatttı.

“CHP, tek parti döneminden itibaren yetim hakkı yediği için asla ıslah olmadı, ıslah olması da mümkün değildir” diyen Sadık Albayrak, “Onlar değil mi 2. Dünya savaşında yer yok diye Taksim Kışlasını yıkanlar, Sultanahmet Camii'ni de ahır yapanlar veya içine askerleri dolduranlar? Bunun için CHP seçim zamanlarında iyi çıkışlar yapar. CHP her seçim öncesi bu tür çıkışlar yapar ancak bir türlü sonunu getirmez. CHP halkla oynamasın, halkın değerleriyle oynamasın” uyarısında bulundu.

CHP'nin geçmişiyle yüzleşmesi gerektiğini söyleyen Albayrak, şunları kaydetti: “Madem Atatürk'ü çok seviyorlar o zaman Atatürk Orman Çiftliği'ne sahip çıksalardı. CHP bir adım ileri iki adım geri atan bir partidir. Eskiden beri fikri ve siyasi istikrarı yoktur. Hiç kimse bazı önder olmuş kişileri sevip sevmemekte aracı olamaz. CHP'nin, 12 Eylül sonrası Topkapı'da çarşaf satın alıp, kadınlara giydirip çarşaflı gezdirdikleri dönemleri de biliriz. Öyle iddia ediyorlardı ve öyle yapıyorlardı; o bakımdan çarşaflı insanları istismar etmemesi lazım gelir. O insanlar halkla bütünleşsinler halk da kararını versin. CHP bu zihniyetle devam ettiği müddetçe bu altı oku milletin gözüne saplanıp kalacaktır.”

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*