Sadıkoğlu'nun yatı için işlem başlatıldı

Sadıkoğlu'nun yatı için işlem başlatıldı.12946
  • Giriş : 19.06.2009 / 21:03:00

Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Göcek koylarında demirli yatı "My Fantasy" yi "gemi" stasüsü veren Denicilik Müsteşarlığı işlem başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Göcek koylarında demirli yatı ''My Fantasy'' için, ''Bu bir gemidir. Bunun adı tespit edilmiştir. Kahraman Sadıkoğlu'nun şu an orada bulunan aracını biz yasal statüye kavuşturup, gereken işlemi yapıyoruz'' dedi.

Fethiye Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen denizcilikle ilgili toplantıya katılan Aytaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kürekten başka sevk sistemleri makineyle çalışan her deniz aracının gemi niteliği taşıdığını söyledi.

Aytaş, şunları kaydetti:

''Bu bir gemidir. Bunun adı tespit edilmiştir. Kahraman Sadıkoğlu'nun şu an orada bulunan aracını biz yasal statüye kavuşturup, gereken işlemi yapıyoruz. Yaklaşık olarak üç mil hız ile hareket edebilen söz konusu gemi, sergi, düğün, yemek, fuar gibi amaçlarla kullanılabilir. Bunlarla ilgili olarak gerekli çalışmaları liman başkanlığımız ve bölge müdürlüğümüz yürütmektedir. Sürekli demirlemeyle ilgili olarak herhangi bir talep yok. Zaten denize elverişli belgesi verildikten sonra liman başkanlığımız bu konunun takipçisi olmaktadır. Bu geminin manevra kabiliyeti ve sistemleri var. Sürekli olarak orada barınamazlar. Belli bir süre demirleyebilir, bununda müsaadesini liman başkanlığından almaktadırlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*