Saffet Sancaklı, korsandan torpil istedi. Neden mi?

Saffet Sancaklı, korsandan torpil istedi. Neden mi? .7557
  • Giriş : 20.08.2007 / 14:53:00

Saffet Sancaklı, korsandan torpil istedi. Neden mi? İşte komedi filmi gibi diyalog;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atlasjet Havayolları’nın uçağı bomba süsü verilmiş oyun hamuruyla kaçırılmaya çalışılmıştı. Uçak kaçırma olayında korku, panik, endişe, heyecan, komedi ne ararsan vardı. Bu son diyalog ise herkesi şaşkına çevirdi. İstanbulspor Sportif Direktörü Saffet Sancaklı, korsandan resmen "futbolcumuzu bırakın" diye torpil istedi. Korsanın yanıtı da bir o kadar ilginç oldu.

İşte komedi filmi gibi diyalog...

Saffet Sancaklı, korsanla neler konuştuğunu şöyle anlattı: “Uçağın kaçırıldığını öğrenince Kenan’ı aradım. Telefonu açınca, uçakta neler olduğunu sordum. Kenan kendisiyle birlikte iki kişinin daha olduğunu söyleyince, ’Telefonu onlardan birine ver, ben görüşeyim’ dedim. Kenan da telefonu Türk korsana verince, aramızda esprili bir diyalog geçti.”

Abi, arkadaşla bir konuşayım
“Korsana, ’Ben Saffet Sancaklı. Beni tanıyor musun?’dedim. ’Abi iyi tanıyorum seni’ dedi. ’Ne oluyor, ne yapmak istiyorsunuz?’ deyince ’Tahran’a gideceğiz’ diye cevap verdi. ’O kadar yolcunun içinde bula bula bizim futbolcumuzu mu buldunuz? Şimdi adamı kaçıracaksınız yarın açılışa katılamayacak. Hem Kenan benim yeğenim olur, onu serbest bırakın’ diye şakayla karışık konuştum. ’Abi, diğer arkadaşla bir konuşayım’ diyerek telefonu kapattı.”

Kusura bakma abi
“Korsan bir süre sonra beni aradı ve ’Tamam abi, kusura bakma senin yakının olduğunu bilmiyorduk. Kenan’ı bırakıyoruz’ dedi. Ben de, eğer 15-20 gol atmazsa kendisini bir daha kaçıracağınızı söyleyin dedikten sonra gülüştük. O anda canlı yayında izliyordum zaten, Kenan’ı bıraktıklarını gördüm. Korsan dediğimizi yaptı.”

Gol atmazsan uçak kaçırırım
Uçaktan indikten sonra konuşan Kenan Özer, Türk korsanın Saffet Sancaklı’yla görüştükten sonra kendisine dönerek, “Gol atmazsan yine uçak kaçırırım” diye şaka yaptığını anlatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious