Saffet Soykan'ı tanımayan kalmadı

Saffet Soykan'ı tanımayan kalmadı.10271
  • Giriş : 11.12.2007 / 23:05:00
  • Güncelleme : 11.12.2007 / 23:09:59

Çileden çıkma anı Youtube'ye düşen TV programcısı Soykan kırdı geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beyaz Şov’da ekrana getirilen görüntülerinden sonra herkesin tanıdığı ve Youtube’da en çok izlenenler arasında rekorlar kıran KKTC’li spiker Saffet Soykan, bugün yine Kanal D’deki Dobra Dobra programına katıldı.

Dünkü programda hoş sohbetine doyulamayan Soykan’dan bugün için de ricada bulunuldu. Kıbrıslı spiker Saffet Soykan, canlı yayında küfür ettiğini söylediği patronundan izin aldı. Ancak patronunun küçük bir serzenişi vardı. ’Saffet ağbi’ yine kendi üslubuyla herkesi gülmekten kırdı geçirdi.

İşte o konuşmaların bir kısmı:

Saffet Soykan-Dün akşam patronum beni aradı. Biraz serzenişte bulundu. ’Hiç mi güzel yönüm yoktur’ dedi. Ben de biraz ilave edeyim ve kendisini düzelterek kendisinden biraz daha özür dileyeyim. Kıbrıs’ta milliyetçi yayın yapan kuruluş bizim kuruluştur. Bu yönde verdiği hizmetten dolayı Ersin Tatar beyi hakikaten, dobra söylüyorum, beni azarladığı için değil

Müge Anlı-Telefonda kızdı mı size?

Saffet Soykan- Hayır bir serzenişte bulundu. "Benim hiç iyi yönüm yoktu da hep böyle kirli çamaşırlarımı ipe serdin" dedi bana.

Pakize Suda- Bir iki iyi yönünü rica edeyim patronunuzun. Mesela ne yapar?

Müge Anlı- Sizin yapımcınız bizim yapımcımızı aramış "bizi mahvetti" demiş.

Saffet Soykan- Bir kamera olursa çok iyi olur diyorum ben. Biz stüdyoda mecbur oluruz, yukarıya bakarız rejiden bize yardım gelsin aşağıya diye.

Müge Anlı- Patronu yayına almaya çalışıyoruz. Yarın sabah ne diyecek acaba size. Kıbrıs’tan çok arayan olmuş sizi ne diyorlar?

Saffet Soykan- "Patronun sana kapıyı gösterebilir" diyorlar.

Müge Anlı- Siz kanalın reklamını yaptınız buradan. Dün sizin kanaldan Kanal D’nin canlı yayınına geçilmiş.

Saffet Soykan- Youtube’daki öfkelerimi, konuşmalarımı, görüntülerimi görünce "sinirli sunucu" dediler. Aslında ben gördüğünüz gibi böyle neşeliyim. Mesela ben desem ki "Sayın kameraman biraz yandan, profilden, cepheden alınız" olmazsa, o zaman bu tepe var ya, yanardağ gibi atar.

Canlı yayında eline tutuşturulan bir gazeteden magazin haberleri okutulan Saffet Soykan’ın yorumları da çok güldürdü.

47 yıl evli kaldığı eşini kanserden kaybeden Soykan, "Eşimi kaybettikten sonra benimle ilgilenenler oldu. Gelip benimle dans etmek istiyorlar. Ben de ediyorum. Ama ben onun üzerine başka bir çiçek koklamam" dedi.

Bunun üzerine Pakize Suda’nın "Çok güzel düşünmüşsünüz harika da azıcık hinlik yapayım ben! Acaba ondan mı yoksa artık hani geçti mi yani!" diyerek esprili bir soru yöneltti. 71 yaşındaki Soykan’ın verdiği cevap ise stüdyodaki herkesi çok güldürdü:

"Bazen öyle soruyorlar. Bazen de diyorlar ki ’Kaç yaşındasın?’, bu kadar. Yav saçların kapkara, boyuyor musun, boyamıyorum, açayım size ben dobra dobra konuşurum.Gelip benimle dans etmek istiyorlar. Dizle dokunmalar oluyor. ’Bunda ne var ne yok’. E çok şükür mahçup durumda kalacak vaziyette değilim."

"Lütfen bize gülmeyin"

Saffet Ağbi’nin bir de ricası var: Lütfen şivemize gülmeyiniz. Hiç yakıştırmıyorum. Biz Kıbrıs’ta yaşayanlar Türkiye’nin Konya ve vadisinden gidenleriz. Biz Osmanlıca konuşuyoruz. Rum bizim hiç bir şekilde kültürümüz dilimiz üzerinde etkili olamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious