Safranbolu'da 40 yıllık kriz çözüldü

Safranbolu'da 40 yıllık kriz çözüldü.13222
  • Giriş : 04.12.2008 / 00:45:00
  • Güncelleme : 04.12.2008 / 00:14:15

Karabük'ün Safranbolu ilçesi Yeni mahallede bulunan İşçi Evleri ve Cennet Sitesinin 40 yıldır çözülemeyen tapu sorunu sonunda çözüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 100 aileyi ilgilendiren ve 40 yıldır tapularını alamayan Yeni mahalle İşçi Evleri ve Cennet Sitesi sakinlerinin sorunlarını çözüldü. Tapu ve Sicil Müdürlüğü'nde gerçekleşen törenle Safranbolu Belediye Başkanı Nihat Cebeci Safranbolu Tabu ve Sicil Müdürü Sami Yoğurtçu ve Halk Bankası Safranbolu Şubesi Müdürü Haydar Akın birlikte gerekli evrakları imzaladı.

İmza töreninde konuşma yapan Nihat Cebeci, "Yaklaşık 40 yıldan bu yana süren tapu sorununu Ankara'da Halk Bankası ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar sonunda çözmeyi başardık. Bu İşçi evleri ve Cennet Sitesi güzergahının 40 yıldır sahiplerinin hayrını görmediği, torunlarının hayrını göreceği bir olaydır. Böyle güzel bir olayda ise Tapu müdürümüz, Halk Bankası müdürümüz ve belediyeyi temsilen de benim imzam bulunuyor" dedi.

Cebeci, işçi evleri ve Cennet Sitesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olsun temennisinde bulunurken, mahalleli de sorunun çözümündeki çalışmaları nedeniyle Başkan Cebeci'ye teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*